• Szkolna akcja „Jestem przyjacielem ptaków”

• W kwietniu zakończyliśmy szkolną akcję „Jestem przyjacielem ptaków”, która trwała od końca listopada. Zaangażowało się w nią wielu uczniów, którzy systematycznie przynosili karmę i rozkładali ją w karmnikach. W ramach szkolnego przedsięwzięcia uczniowie obejrzeli film edukacyjny prezentujący gatunki ptaków występujące w kraju, wzięli udział w pogadance „Dlaczego warto dokarmiać ptaki zimą?" oraz zapoznali się z różnorodnością gaunkową ptaków poprzez obserwację. Julia Barcik, Kacper Brzezik, Marcel Lipiński, Mateusz Telak, Kuba Przyborowski, Malwina Wilk, Wiktor Wilk, Maricn Telak i Łukasz Dziewulski otrzymali dyplomy i słodkie upominki za aktywny udział i zaangażowanie w akcję.

• Wielkanocny apel „Przez krzyż do chwały"

• 11 kwietnia w ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych odbył się w naszej szkole uroczysty apel zatytułowany „Przez krzyż do chwały". Uczniowie oraz przedszkolaki wzięli udział w Drodze Krzyżowej, która miała miejsce na terenie wokół szkoły. Rozważania poszczególnych stacji, przygotowane przez ks. Grzegorza,  zaprezentowali uczniowie z klas I-VI. Podczas krótkiego apelu prowadzący przypomnieli znaczenie krzyża jako znaku Zbawienia, zwrócili szczególną uwagę na postawę radości i nadziei płynących z faktu Zmartwychwstania oraz złożyli wielkanocne życzenia.

• Przedstawienie „Witamy wiosnę”

• Dnia 7 kwietnia uczniowie z klasy I przygotowali krótką inscenizację pt. „Witamy wiosnę”. Na tę okoliczność, dzieci z pomocą rodziców, wykonały piękne stroje. Zwiastunami wiosny był bocian, zajączek, konik polny, żabki, kos oraz wróbelek. Wśród tych postaci pięknie zaprezentowała się pani Wiosna. Na zakończenie dzieci zaśpiewały wiosenną piosenkę. Występ pierwszaków bardzo podobał się kolegom i koleżankom z klasy II i III oraz przedszkolakom. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

• Spotkanie z fotografem

• 5 kwietnia klasa 6 na lekcji plastyki gościła panią fotograf Agnieszkę Bierdzińską. Pani Agnieszka przyniosła kilka aparatów - tych starych i tych nowoczesnych. Opowiedziała o pierwszych modelach aparatu. Pokazywała klisze ze zdjęciami i prezentowała jak wywoływało się zdjęcia kiedyś, a jak obecnie. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali tego, co pani fotograf opowiadała. Mieliśmy również możliwość samodzielnie wykonać zdjęcia. Na zakończenie pani fotograf zrobiła wszystkim pamiątkowe zdjęcie.

U.Szymczuk

• Zawody na basenie

• 5 kwietnia  8 - osobowa drużyna klas I - III uczestniczyła w Sokołowskich Igrzyskach Dzieci. Tym razem zawody miały miejsce na basenie. Konkurencje były na miarę możliwości małych sportowców. Wszyscy z zaangażowaniem starali się wykonać poszczególne zadania. W dodatkowej rywalizacji, czyli pływaniu na czas wzięli udział Oliwia Zaczek i Kacper Krasnodębski. Poradzili sobie świetnie. Z niecierpliwością czekamy na podsumowanie wyników.

B.Płatkowska

• Konkurs poetycki „Wiosenne wiersze"

• Upłynął termin składania prac konkursowych "Wiosenny wiersz". Nasi mali poeci-uczniowie z klas I-VI układali wiersze o tematyce wiosennej. Prace ozdabiali własnoręcznie odpowiednią ilustracją. Trudno było wyłonić zwycięzców, gdyż wszystkie wiersze były ciekawe, wzbogacone środkami stylistycznymi oraz opowiadały o wiośnie. Swoje utwory dzieci prezentowały w pierwszy dzień wiosny, a także udostępnione są dla czytelników na szkolnej tablicy bibliotecznej. Gratulujemy i dziękujemy małym poetom.

R.Pajka

• Konkurs plastyczny „Wybieram wodę"

• Nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie ogólnopolskim „Wybieram wodę”. W ramach konkursu uczniowie wykonali pracę plastyczną z rozwinięciem hasła „Wybieram wodę …”  w kontekście prawidłowego nawodnienia organizmu. Organizatorem był Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii w Warszawie. Celem konkursu było: kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, promocja programu edukacyjnego oraz rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci. W etapie szkolnym wzięło udział 21 uczniów z klas I-VI. Do etapu ogólnopolskiego przesłano 5 prac. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz butelkę z wodą mineralną.  Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Anna Kańkowska-Rogala

• Turniej piłkarski w Skibniewie

• 4 marca w Zespole Oświatowym w Skibniewie, w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl”, odbył się turniej piłki nożnej. Mecz był połączony z prezentacją materiałów dotyczących bezpieczeństwa dzieci w internecie. W zawodach wzięły udział reprezentacje trzech szkół  z  gminy Sokołów Podlaski. Drużyna z naszej szkoły grała bardzo dobrze i zajęła w klasyfikacji końcowej II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali od Pani Wicedyrektor pamiątkowe medale.

P.Rogala

•  „Twój miś może zostać ratownikiem”
          • „Twój miś może zostać ratownikiem”

• 31 stycznia w naszej szkole miała miejsce zbiórka pluszaków w ramach akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”. Uczniowie przynieśli używane i nowe misie oraz inne pluszowe maskotki, które zostaną przekazane do Straży Pożarnej. Celem kampanii jest udzielenie wsparcia i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych losowych zdarzeniach. Dzięki przekazanym maskotkom pomożemy poszkodowanym maluchom.