• Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

• W piątek, 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Pani Dyrektor podsumowała wyniki dydaktyczno-wychowawcze i przypomniała najważniejsze sukcesy w minionym roku szkolnym. Pani Joanna Telak wręczyła nagrody, świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendia najlepszym uczniom. Uczniowie z klasy III i VI zaprezentowali program artystyczny nawiązujący do nadchodzących wakacji.  W występie nie zabrakło skeczy wakacyjnych, porad oraz piosenek. Na szkolną uroczystość przybyły panie ze Szkoły Języka Angielskiego w Sokołowie Podlaskim, aby wręczyć specjalną nagrodę naszemu uczniowi za uzyskanie wysokich wyników w nauce języka. Pani Dyrektor życzyła nauczycielom, pracownikom a także dzieciom i ich rodzicom radosnego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

• Wycieczka klasy I

• Dnia 20 czerwca uczniowie z klasy I wzięli udział w pieszej wycieczce do lasu. W czasie drogi uczniowie poznawali nazwy polnych kwiatów oraz uczyli się rozpoznawać rośliny, które rosły na polach. Droga mimo, że długa upłynęła dzieciom w miłej atmosferze. Uczestnicy wycieczki słuchali odgłosów ptaków oraz szukali jagód i poziomek. Po dotarciu na miejsce na tzw. Wykop urządziliśmy sobie piknik. Pierwszoklasiści radośnie spędzili czas na wspólnej zabawie. Dziewczęta z pomocą pań uwiły piękne wianki. W drodze powrotnej udaliśmy się na lody. Wycieczka podobała się uczniom, a przy tej okazji pojawiły się nowe pomysły wspólnych wyjść integracyjnych w następnej klasie.

• Wycieczka do Białowieży i Ciechanowca

• Dnia 20 czerwca uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Białowieży i Ciechanowca. Na początku uczestnicy zwiedzili Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży. Przewodnicy oprowadzili nas po wystawach przedstawiających faunę i florę białowieskiej puszczy. Dużą atrakcją był wjazd windą na taras widokowy, a także zabawa na placu i zdjęcia z żubrem. Następnie udaliśmy się do Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Podziwialiśmy nie tylko żubry, lecz także tarpany, łosie, wilki itp. W Ciechanowcu uczniowie zwiedzali Skansen i z zaciekawieniem oglądali stare chałupy. Chłopcy byli szczególnie zainteresowani dawnymi pojazdami i ciągnikami. Dziewczętom bardzo podobał się zbiór różnorodnych pisanek, który znajduje się w jedynym w Polsce Muzeum Pisanki, właśnie w Ciechanowcu. Nasza grupa obejrzała także stary Młyn Wodny i zapoznała się z rodzajem mąk i wyrobem chleba. Na zakończenie zjedliśmy tradycyjne lody na ciechanowskim rynku. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki bardzo się rozśpiewali, dlatego też powrót do domu minął nam szybko i przyjemnie.

• Zawody Lekkoatletyczne im. J. Kowalewskiego

• W piątek, 2 czerwca, odbyły się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji zawody lekkoatletyczne. Organizatorem imprezy był Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz SP 1 w Sokołowie Podlaskim. Duży sukces odniósł Rafał Zaczek, który zdobył III miejsce w biegu na 1000 m. Naszą szkołę reprezentowali także: Bartosz Kosowski, Kacper Zduniak i Krystian Wiśniewski.

P.Rogala

• Sukces uczennicy w podnoszeniu ciężarów

• Julia Barcik zajęła  III miejsce w  Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.  Zawody odbywały się od 4 do 7 maja w Siedlcach. Julka startowała w kategorii wiekowej do lat 15  i wróciła z mistrzostw z brązowym medalem.W kat. 63 kg w rwaniu uzyskała wynik 37 kg, w podrzucie -  44 kg, co dało jej w dwuboju 81 kg. Na co dzień Julka trenuje w sokołowskim klubie podnoszenia ciężarów.

P.Rogala