• Apel SKO

• 12 lutego w naszej szkole odbył się apel o oszczędzaniu pt. „Ziarnko do ziarnka”. Uczniowie klasy II wspólnie z opiekunem SKO w przejrzysty sposób przedstawili na czym można oszczędzać, aby uzbierać pieniądze na spełnienie swoich marzeń. W krótkiej inscenizacji  pojawiła się kropla wody, żarówka i książka - symbole oszczędzania. Na koniec wszyscy otrzymali gadżety  promujące SKO.

J.Kryszczuk

• Święto Babci i Dziadka

• W tym roku, w naszej szkole, Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy dopiero 1 lutego, a to z powodu ferii zimowych. Zaproszeni goście jak zwykle nie zawiedli - przybyli licznie. Na początku p. Dyrektor powitała zebranych i złożyła im najlepsze życzenia. Wszyscy uczniowie wzięli czynny udział w uroczystości. Zaprezentowane zostały Jasełka i przedstawienie „na wesoło”. Były piosenki, tańce, wiersze, podziękowania i życzenia. Nie zabrakło też wspólnego „Sto lat”i upominków własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Na koniec części artystycznej Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni do integracyjnych zabaw. Zarówno seniorzy, jak też wnuczęta śpiewali i bawili się wesoło. Włożona praca uczniów i nauczycieli została doceniona przez gości. Jedna z babć, w imieniu wszystkich, serdecznie podziękowała za zaproszenie i przygotowaną uroczystość. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

K. Komosa i B. Płatkowska

• Sukces Amelki i Dominiki w konkursie „Boże Narodzenie w malarstwie"

• Dnia 30 stycznia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Boże Narodzenie w malarstwie”. W konkursie wzięło udział kilkoro uczniów z naszej szkoły. Cieszymy się, że nasze dwie pierwszoklasistki zostały nagrodzone w konkursie w kategorii wiekowej I-III. Amelia Ząbek zajęła III miejsce a Dominika Gromek otrzymała wyróżnienie. Piękne prace wzbogaciły wystawę w galerii w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

• Ferie zimowe

• Od wielu lat w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi w czasie ferii zimowych odbywają się zajęcia sportowo-rekreacyjne dla uczniów. Tak było też i w tym roku. Zajęcia odbywały się w drugim tygodniu ferii, a uczestniczyło w nich ponad 30 uczniów. Przygotowano wiele atrakcji: dzieci były w Bibliotece Miejskiej i  kręgielni w Sokołowie Podl., samodzielnie przygotowały pizzę w pizzerii Da Grasso oraz spacerowały po mieście. Najwięcej emocji wzbudził wyjazd do  Parku Wodnego w Siedlcach. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele w ramach wolontariatu, a środki finansowe na realizację zajęć zapewniła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokołowie Podl.. Bardzo dziękujemy komisji oraz Wójtowi Gminy – panu Marcinowi Pasikowi za zapewnienie środków na realizację zajęć, które pozwoliły w radosnej atmosferze spędzić wspólnie tych kilka dni ferii.

J.Telak

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Już po raz piąty uczniowie z naszej szkołu włączyli się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
            Mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych, dwunastu wolontariuszy z uśmiechem na twarzy zbierało pieniądze do puszek. Kwestujący spisali się świetnie! Łącznie zdołali uzbierać niewiarygodną wręcz kwotę 3.635,29 zł, 200 hrywien, 1 dolara, 5,02 euro.
            Warto wspomnieć, że niedzielna zbiórka nie była jedyną formą aktywności wolontariuszy. W czwartek poprzedzający Wielki Finał, podczas dyskoteki choinkowej można było nabyć przeróżne gadżety związane z WOŚP. Całkowity zysk ze sprzedaży został oczywiście przekazany do puszek.
            Podczas Finału, uczniowie  zaprezentowali się również w Centrum Sztabu tj. na scenie hali  sportowej przy Zespole Szkół Nr 1
            W ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl  - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej zaśpiewali napisaną przez siebie piosenkę, zaprezentowali przygotowane wcześniej plakaty i przeprowadzili quiz na temat bezpieczeństwa w Internecie.
            To był udany dzień, dziękujemy zaangażowanym wolontariuszom, a przede wszystkim hojnym darczyńcom.  Do zobaczenia za rok!

• Zabawa choinkowa

• Dnia 11 stycznia odbyła zgodnie z tradycją naszej szkoły zabawa choinkowa. Wielu uczniów przybyło ze swoimi rodzicami i młodszym rodzeństwem. O oprawę muzyczną zadbali sami uczniowi. Podczas szkolnej imprezy nie zabrakło konkursów i zabaw tanecznych. Dodatkowo można było zakupić gadżety, z których dochód został przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zabawa trwała od godziny 16 do 19 - i dla niektórych było to zdecydowanie za krótko! Rada Rodziców  przygotowała smaczny poczęstunek dla wszystkich uczestników.

• Wyróżnienie dla Gabrysi Maleszewskiej i Oliwii Zaczek w III Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Sokołowska Kolęda”

• Dnia 9 stycznia w Sokołowskim Ośrodku Kultury  odbyły się eliminacyjne przesłuchania w konkursie  ,,Sokołowska Kolęda”. Naszą szkołę reprezentowali: Gabrysia Maleszewska z kl.  I – śpiewając kolędę ,,Uciekali” i ,,Gdy śliczna Panna”; Filip Pogorzelski  z kl  II – kolęda ,,Pastuszek bosy” i „Świeć gwiazdeczko”; Oliwia Zaczek z kl. III – kolęda „W żłobie leży” i „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” oraz Julia Barcik  z kl. VII – kolęda „Nie było miejsca” i „Gdy śliczna Panna”. Dwie nasze uczennice Gabrysia Maleszewska i Oliwia Zaczek zdobyły w tym konkursie wyróżnienia. Zaraz po feriach laureaci tegorocznego Festiwalu Kolęd i Pastorałek odebrali podziękowania i nagrody. Bardzo cieszymy się  z sukcesu dziewczynek i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

*źródło zdjęć http://sokolowskakultura.pl