• Sałatka warzywna klasy II

• Dnia 26 października klasa II przygotowała dwie sałatki warzywne. Od rana wszystkie dzieci były bardzo przejęte i z zapałem zabrały się do pracy. Każde dziecko w tym dniu przyniosło do szkoły wcześniej przygotowane produkty, po czym  razem z paniami wszyscy zabrali się do pracy. Ostatnim najprzyjemniejszym momentem była degustacja. Uczniowie byli  bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Sałatki wyszły smaczne i zdrowe. Na koniec uczniowie poszli poczęstować panią Dyrektor oraz nauczycieli.

• Warsztaty Cyfrowobezpieczni

• 25 października w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Impreza została zorganizowana w związku z udziałem szkoły w ogólnopolskim projekcie Cyfrowobezpieczni.pl  - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem zorganizowanej akcji było zwiększenie świadomości i pogłębianie wiedzy uczniów i nauczycieli na temat cyberzagrożeń czyhających w sieci.

W ramach realizacji projektu w tym dniu w szkole miały miejsce: spotkanie z dyrektorem szkoły p. Joanną Telak oraz szkolnym mentorem Katarzyną Komosą,  apel dla wszystkich uczniów, warsztaty dla wybranych klas, a na koniec dnia spotkanie z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły.

Należy podkreślić zaangażowanie uczniów, ich aktywność i dużą świadomość cyberzagrożeń. Warsztaty zakończyły się testem sprawdzającym wiedzę z bezpieczeństwa cyfrowego, który uczniowie napisali na 5!

• Dzień Papieski

• 19 października obchodziliśmy w naszej szkole VII Dzień Papieski. Spotkaliśmy się wszyscy na uroczystym apelu. Uczniowie z kl.IV przypomnieli nam  życiorys Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II. Śpiewaliśmy wspólnie piosenki, w tym także tę ulubioną papieską "Barkę". Zostaliśmy zaproszeni do realizacji Jego słów w naszym życiu, aby "iść naprzód z nadzieją". Pażdziernik jest miesiącem modlitwy z Różańcem. Z tego powodu został ogłoszony w naszej szkole konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego różańca". Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. Nagrody zostały wręczone na apelu. Gratulujemy naszym uczniom.  Prace konkursowe zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

B.Sadłowska