• Wyjazd integracyjny klasy IV

• W dniach 27-28 września 2019 r. uczniowie kasy IV z nauczycielami wybrali się na wyjazd integracyjny do Wirowa. Ta maleńka, nadbużańska wieś ma bardzo ciekawą historię, którą poznali czwartoklasiści. Podczas spaceru podziwiali piękne budynki dawnego klasztoru i obserwowali odlatujące na zimowiska żurawie. Dzieci wspólnie z opiekunami przygotowywali posiłki, grali w gry planszowe i śpiewali piosenki. Nie zabrakło oczywiście ogniska i pieczenia kiełbasek. Dwudniowy pobyt spełnił bardzo ważne cele: integracyjny, edukacyjny, krajoznawczy i wychowawczy. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i wypoczęci.

• Noc w szkole

• Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Jak miło czasem oderwać się od obowiązków i spojrzeć na szkołę z innej strony. Taką atrakcję zaproponowała nasza placówka uczniom z klas I-III, w nocy z dnia 27 na 28 września 2019 r. Uczniowie przyszli odpowiednio wyposażeni tzn. w poduszki, śpiwory i oczywiście dobre humory. Początek spotkania wypełniły gry i zabawy sportowe na boisku szkolnym oraz zajęcia z kodowania. Dużo radości sprawiło dzieciom  przygotowanie kolacji. Po wspólnej zabawie, wieczornej toalecie i wysłuchaniu bajek opowiadanych przez wychowawców, dzieci zasnęły. Rano, po śniadaniu, wspólnych grach i zabawach na świeżym powietrzu, uczniowie rozeszli się do domów z nadzieją, że nie była to ostatnia taka noc w szkole … .

• Biegi przełajowe w Sterdyni

• Dnia 27 września 2019 r. nasi uczniowie: Jakub Kozaczuk i Wiktor Wilk wzięli udział w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Sterdyni. W wyścigu wystartowała bardzo mocna grupa biegaczy, ale nasi ósmoklasiści trzymali się dzielnie, blisko grupy prowadzących. Ostatecznie ukończyli bieg na 12 i 14 pozycji w kategorii chłopcy klas ósmych, co jest dużym sukcesem dla naszej szkoły.

• Międzynarodowy Konkurs Plastyczny  „Wstańcie, chodźmy!”
          • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Wstańcie, chodźmy!”

• Pod koniec września 2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Wstańcie, chodźmy!”. Temat oraz szeroka formuła konkursu nieprzerwanie od ponad dekady przyciąga dzieci i młodzież. Każdego roku uczestnicy z całego świata nadsyłają ponad 1,5 tysiąca prac, a niesłabnące zainteresowanie świadczy o tym, jak wielkie znaczenie ma osoba Świętego dla młodego pokolenia, co niewątpliwie jest zasługą rodziców i opiekunów wychowanych w okresie pontyfikatu papieża Polaka. Organizatorami konkursu byli między innymi: Muzeum w Bielsku Podlaskim, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie i Dekanat Bielski. Honorowy patronat objął: Biskup Drohiczyński, Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie sekcja św. Jana Chrzciciela i Minister Edukacji Narodowej.