• „Fascynujący świat mrówek” - warsztaty

• W poniedziałek, 26 listopada 2018 r. uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pt. „Fascynujący świat mrówek”. Zajęcia przeprowadził pszczelarz Aleksander Rębacz, którego gościliśmy w ubiegłym roku w naszej placówce. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie gatunki mrówek występują na świecie i  Polsce, jak zbudowane jest mrowisko oraz jak żyją owady i jaką funkcję pełnią w środowisku. Na koniec pan Aleksander wręczył każdemu uczestnikowi materiały do wykonania mrowiska oraz słoiczek z miodem. Żywa lekcja przyrody podobała się wszystkim i wzbogaciła wiedzę uczniów na temat tych fascynujących owadów.

• Przedstawienie teatralne  „Piotruś Pan i piraci”
          • Przedstawienie teatralne „Piotruś Pan i piraci”

• Dnia 23 listopada 2018 r. uczniowie z klas I-III wybrali się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan i piraci”. W spektaklu występowali aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Dzieci wspólnie Piotrusiem Panem przeżywały niezwykłe przygody w Nibylandii. Wszystkie dzieci podziwiały piękne i kolorowe dekoracje oraz iluminacje świetlne. Miały także okazje zaśpiewać z głównymi bohaterami fragmenty piosenek. Historia Piotrusia Pana rozbawiła wszystkich uczestników i bardzo podobała się zgromadzonej publiczności.

• Sałatka owocowa klasy II

• W piątek, 19 października 2018 roku  uczniowie klasy II przygotowali zdrową i smaczną sałatkę owocową. Smakowity efekt pracy szybko znikał z talerzy dzieci. Uczniowie poprzez praktyczne działanie uczyli się nie tylko jak przygotować sałatkę, ale też dowiedzieli się ile wartości odżywczych znajduje się w owocach i dlaczego powinno się je jeść.

• Wycieczka rowerowa klasy III

• 19 czerwca uczniowie klasy trzeciej wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się na wycieczkę rowerową do pobliskiego lasu. Najpierw udali się do leśniczówki, gdzie niecodzienne powitanie urządził p. Waldemar Szmurło. Leśniczy zagrał na rogu myśliwskim i opowiedział kilka ciekawostek o życiu lasu. Następnie  wszyscy pojechali do miejsca związanego z naszą historią. Uczniowie dowiedzieli się o miejscu straceń Polaków z czasów powstania styczniowego czyli tzw. „Siwym dębie”. Później przyszedł czas na odpoczynek i piknik nad wodą. Za pomoc i opiekę podczas wycieczki dziękujemy p. Katarzynie Komosie i Emilii Wysockiej.

Bogumiła Płatkowska