• Wycieczka zawodoznawcza klasy VIII

• Dnia 22.02.2019 r. uczniowie kl. 8 udali się na wycieczkę zawodoznawczą (w ramach zajęć z doradztwa zawodowego) do Zakładów Mięsnych SOKOŁÓW S.A. Młodzież zwiedzała również Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, gdzie poznali kierunki kształcenia, a także możliwości pracy zawodowej po ukończeniu tej szkoły. Zwiedzali pracownie, warsztaty, w których odbywają się zajęcia praktyczne oraz park maszyn.

U. Szymczuk

• Wycieczka do Warszawy

• Dnia 21 lutego 2019 r. uczniowie z naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Na początku zwiedzali siedzibę TVP na ul. Woronicza 17. Uczestnicy mogli zobaczyć studia nagrań, podpatrzeć pracę reżyserów i obejrzeć eksponaty w muzeum. Dużą atrakcją było zwiedzanie pomieszczenia telewizyjnego, w którym nagrywany jest poranny program „Pytanie na śniadanie?”. Interesującym punktem programu okazał się także pobyt w największym studiu nagraniowym. To tutaj powstają takie programy jak: „Jaka to melodia?”, „The Voice kids”, „Ocaleni” i inne. Dzieci i młodzież widziały również przygotowania do programu „Rodzinny ekspres”. Następnym punktem programu było kino Cinema City, w którym uczniowie obejrzeli piękny film przyrodniczy w 3D pt. „Dzika Afryka”. Na zakończenie wycieczki wszyscy świetnie bawili się z sali zabaw „Eldorado”.

A.Kańkowska-Rogala , U.Lipińska

• ,,Żywa" lekcja przyrody

• Dnia 20 lutego 2019 r. w Zespole Oświatowym w Nowej Wsi odbyła się niecodzienna lekcja przyrody z udziałem żywych eksponatów. Były to płazy. Lekcję przeprowadziła przedstawicielka Agencji Impresaryjno-Artystycznej Klaps-Art z Krakowa. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu o życiu płazów, przystosowaniu do życia w środowisku wodno-lądowym oraz ich ochronie. Dzieci miały także możliwość oglądać z bliska egzotyczne gatunki z Ameryki Południowej i Afryki. Podziwiały płazy bezogonowe, m.in.: rzekotkę, kumaka i ropuchę oraz płazy ogoniaste: salamandrę i traszkę. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła olbrzymia ropucha oraz salamandra, ponieważ każdy uczeń mógł jej dotknąć. Dzięki tej lekcji dzieci i młodzież poznały fascynujący świat płazów. Duża ilość zadawanych pytań świadczyła o tym, że zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

• Ferie zimowe

• W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi od wielu lat w czasie ferii zimowych organizowane są w zajęcia dla uczniów. Tak było i w tym roku. W pierwszym tygodniu ferii można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez szkołę, a sfinansowanych ze środków GKRPA w Sokołowie Podlaskim. Opiekę zapewnili nauczyciele szkoły w ramach wolontariatu. W ramach zajęć uczniowie pojechali do kręgielni w Sokołowie Podlaskim i Parku Wodnego w Siedlcach,  zwiedzili strażnicę PSP w Sokołowie, obejrzeli film „Chłopiec z burzy” w SOK, spotkali się z Panią z Biblioteki Pedagogicznej, która wprowadziła ich w „Magiczny świat Książki”, a także uczestniczyli w zajęciach z programowania. Nie zabrakło też zimowych zabaw na śniegu. W zajęciach uczestniczyło ponad 50% uczniów. Był to czas radosnej zabawy i wypoczynku. Dziękujemy władzom Gminy na czele z Wójtem Januszem Kurem za możliwość zorganizowania tak wielu atrakcji.

J.Telak

• Święto Babci i Dziadka

• W Zespole Oświatowym w Nowej Wsi Święto Babci i Dziadka obchodzone było dwukrotnie: 21 stycznia świętowało przedszkole, a 23 stycznia – szkoła. Spotkania dzieci  z dziadkami miały miejsce w WDK. Wnuczęta, pod czujnym okiem nauczycieli, przygotowały program artystyczny, w którym wyraziły swą wdzięczność za miłość, troskę i opiekę. Były wiersze, piosenki, skecze… i ukradkiem ocierane łzy wzruszenia. Były też prezenty samodzielnie przez dzieci wykonane i wręczone ukochanym gościom. Zarówno jedno, jak i drugie spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych. To piękne święto, więc życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom: Całe długie życie radość niech przeplata i szczęścia nić złota wije się przez lata”.

J.Telak

• Pełna miska dla schroniska

• Inicjatorami akcji byli uczniowie 8 klasy wraz z wychowawcą Urszulą Szymczuk. Do szlachetnej akcji włączyła się cała społeczność naszej szkoły i przedszkola, angażując się w szkolną zbiórkę. Była to już druga świąteczna zbiórka karmy dla schroniska w Sokołowie Podlaskim. W tym roku udało nam się zebrać 25 worków i 3 paczki suchej karmy, 26 z karmą mokrą, 1 zabawkę i 1 miskę. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą zwierzakom będzie łatwiej przetrwać zimę. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie oraz okazane serce :-)

U.Szymczuk

• Spotkanie ze strażakiem

• Dnia 7 grudnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole strażaka z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Nasz gość przeprowadził zajęcia dla dzieci z klas 1-3.  Podczas spotkania strażak przybliżył uczestnikom, na czym polega jego praca i przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie pożaru lub innego zagrożenia. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 oraz dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Nasz gość zaprezentował mundur i wyposażenie strażaka. Dzięki spotkaniu uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu.

• Zajęcia profilaktyczne

• Dnia 6 grudnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole panią Dominikę Rozbicką z Powiatowej Komendy Policji i pana Łukasza Bociana z Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokołowie Podlaskim. Nasi goście przeprowadzili spotkania dla młodszych i starszych uczniów. Zajęcia profilaktyczne miały na celu nie tylko podniesienie świadomości prawnej związanej z alkoholizmem i narkomanią, ale także poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat niebezpiecznych konsekwencji zażywania tych substancji. Ukazując negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający, prowadzący chcieli ustrzec uczniów przed czyhającymi na nich zagrożeniami. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia zapadną w pamięci naszym uczniom.