• XVIII Dzień Papieski

• 17 października 2018 r. w naszej szkole był obchodzony XVIII Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Ten dzień jest okazją do wspominania dla starszych i przybliżenia dla młodszych postaci naszego Wielkiego Rodaka Papieża św. Jana Pawła II. Uczniowie przygotowali audycję poświęconą tej wybitnej postaci. Z wielkim zaangażowaniem i przejęciem ćwiczyli swoje role, aby jak najlepiej wypaść przed publicznością. Widzowie również stanęli na wysokości zadania słuchając w ciszy i skupieniu występu koleżanek i kolegów.

K. Jendrzejewska, R. Pajka

• Wycieczka do lasu klasy III

• 16 października 2018 r. uczniowie klasy III z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do lasu. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie. Uczniowie podzieleni w grupy robili notatki na temat roślin i zwierząt znajdujących się w danej warstwie lasu. Piękna pogoda i humor dopisały wszystkim. Zmęczeni, ale uśmiechnięci trzecioklasiści wrócili do szkoły.

• Akcja ,,Korki dla Wiki"

• Uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Oświatowego włączyli się w zbiórkę plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnej koleżanki z Sokołowa Podlaskiego. Ogromna ilość korków została odwieziona i przekazana organizatorom akcji. Serdecznie dziękujemy państwu Maleszewskim za zaangażowanie i pomoc w odwiezieniu efektów naszej zbiórki.

• „O, Ziemio Polska - z pieśnią i piosenką do Niepodległości" w SOK

• W środę, 10 października uczennica Gabrysia Maleszewska, reprezentowała nasz Zespół Oświatowy w Przeglądzie Festiwalowym „O, Ziemio Polska - z pieśnią i piosenką do Niepodległości" w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu „Jesteśmy Wolni". Uczennica zaprezentowała się pięknie. Gratulujemy występu!

* źródło zdjęć Sokołowski Ośrodek Kultury

• Dzień Patrona

• Dnia 3 października 2018 r. Zespół Oświatowy w Nowej Wsi obchodził Dzień Patrona. Uroczystość odbyła się w budynku WDK. Przybyli na nią rodzice, uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i inni zaproszeni goście. Wśród nich był radny Powiatu Sokołowskiego pan Jarosław Misiak. Zebranych powitała pani dyrektor ZO Joanna Telak oraz odśpiewano hymn szkoły. Następnie odbył się quiz o patronce Róży Marii Król. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą o życiu i działalności pani Róży. Na uwagę zasługuje program „Mam talent”. Uczestnicy przedstawili swoje zdolności i umiejętności – granie, śpiewanie, sztuczki, tańce, scenki kabaretowe. Publiczność była zachwycona, wszystkich nagrodziła gromkimi brawami. Ponadto odbył się pokaz i ćwiczenia resuscytacji pod kierunkiem pana Tomasza Komosy. Dzieci brały także udział w różnych grach, zabawach, konkursach. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości oraz wręczyła drobne upominki. Ten dzień przypomniał nam jak wspaniałą postacią była nasza patronka Róża Maria Król – wzorowym pedagogiem, społecznikiem, patriotą.

K.Komosa, R.Pajka, B.Płatkowska

• Biwak nad Bugiem

• W dniach 28-29 września 2018 r. uczniowie klas VI i VIII wraz z wychowawcami wybrali  się na biwak integracyjny do Wirowa - małej, urokliwej miejscowości. Biwak jest bardzo dobrą formą integracji. Młodzież zapoznała się z najbliższym regionem i aktywnie spędziła czas wolny. Pogoda dopisała - podobnie jak atmosfera. Uczniowie wraz z opiekunkami bawili się świetnie. Atrakcjami wyjazdu było wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków,  gry,zabawy stolikowe i terenowe. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wycieczki.

J. Benedykciuk, U.Szymczuk

• Sprzątanie Świata 2018

• Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania na rzecz ochrony środowiska, która odbywa się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństw. Tegoroczne jubileuszowe 25 Sprzątanie Świata – Polska 2018 przebiegało pod hasłem „Akcja-Segregacja”. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tej akcji.  Z tej okazji dnia 17 września 2018 odbył się szkolny apel przygotowany przez uczniów klasy piątej, którego tematyka nawiązywała do tegorocznego hasła. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli film pt. „Bajka edukacyjna-proekologiczna”, w którym przypomniano zasady właściwej segregacji oraz kolory pojemników, do których należy wrzucać posegregowane odpady. Po apelu uczniowie pod opieką nauczycieli wzięli czynny udział w akcji. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli w teren. Sprzątali okolice szkoły i świetlicy oraz drogi do nich wiodące, segregując śmieci do odpowiednich worków. Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

• „Umiem pływać”

• We wrześniu 2018 r. uczniowie z naszej szkoły kontynuują udział w Programie powszechnej nauki pływania.  „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Główne cele programu zakładają przede wszystkim nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania oraz upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Naturalna potrzeba ruchu, a także atrakcyjność zajęć z instruktorami sprawiła, że dzieci chętnie uczestniczą w wyjazdach na sokołowską pływalnię.