• Święto Patrona

• Dnia 23 września 2019 r. Zespół Oświatowy w Nowej Wsi obchodził po raz kolejny Dzień Patrona. Uroczystość odbyła się w na placu przed szkołą. Wzięli w niej udział uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i rodzice. Na szkolne święto przybył także wójt Janusz Kur. Wszystkich zebraniach powitała pani dyrektor ZO Joanna Benedykciuk. Po odśpiewaniu hymnu odbył się tradycyjnie quiz o patronce. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o życiu i działalności pani Róży. Następnie uczniowie i przedszkolaki wzięli udział w Biegu im. Róży Król. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na wspólne ognisko, które zorganizowali rodzice. Na zakończenie szkolnego święta pani Dyrektor podsumowała wyniki i wręczyła puchary. Wójt pogratulował zwycięzcom i przekazał upominki. Impreza była bardzo udana.

• Biwak klasy V i VII

• W dniach 20-21 września 2019 r., uczniowie klasy V i VII wraz z wychowawcami wybrali się na biwak do Wirowa. Młodzież poznała najbliższy region i aktywnie spędziła czas wolny. Pogoda dopisała,  podobnie jak atmosfera. Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie. Atrakcjami wyjazdu było wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków, gry, zabawy stolikowe i terenowe. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wycieczki.

• Sprzątanie Świata 2019

• „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” to hasło tegorocznej kampanii „Sprzątanie Świata – Polska”, która odbyła się między 20 a 22 września. W piątek, dnia 20 września 2019 r. odbył się apel przygotowany przez naszych uczniów. Czwartoklasiści przypomnieli wszystkim zgromadzonym, jak duże znaczenie ma dbałość o naszą planetę. Po apelu cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się do akcji, sprzątając teren wokół szkoły i budynku WDK.

• Pomóżmy Uli wygrać z chłoniakiem!

•

Nasza placówka pragnie również włączyć się w zbiórkę charytatywną na leczenie Uli Tokarskiej. 21-letnia studentka choruje na chłoniaka śródpiersia. Leczenie jest dostępne tylko za granicą, a koszt terapii wynosi około 2 milionów złotych. Gorąco apelujemy, aby nie być obojętnym i włączyć się do akcji ratującej życie Uli. Każda złotówka się liczy. Więcej informacji możemy przeczytać na stronie internetowej podanej w linku.

• Wyjazd na pływalnię

• We wtorek, 17 września 2019 r. uczniowie po raz pierwszy w tym roku szkolnym wyjechali na krytą pływalnię w Sokołowie Podlaskim. Wyjazdy na basen odbywać się będą cyklicznie, raz w miesiącu.  Podstawowym celem zajęć na basenie jest kształtowanie nawyków prozdrowotnych, rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie systematyczności i odpowiedzialności. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu na sokołowskiej pływalni.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Dnia 17 września 2019 r., w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Podczas szkolnego apelu kandydaci prezentowali plakaty oraz program wyborczy. W tajnym głosowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco: przewodniczący Samorządu Szkolnego Kacper Krasnodębski, zastępca – Wiktoria Mikołajczuk, członkowie: Izabela Salach i Zuzanna Zonik. Gratulujemy!

• Zebranie z rodzicami

• Dnia 11 września 2019 r. odbyło się pierwsze zebranie z rodzicami. Pani dyrektor Joanna Benedykciuk  przywitała rodziców i nauczycieli oraz przedstawiła porządek spotkania. Dyrektor omówiła organizację pracy szkoły i zaprezentowała kalendarz imprez w roku szkolnym 2019/2020.  Podczas zebrania poinformowano zgromadzonych m.in.: o pracy świetlicy szkolnej i innowacji pedagogicznej, która będzie podjęta w naszej placówce, ubezpieczeniu dzieci, planowanych wycieczkach. Podczas spotkań z wychowawcami wybrano Radę Rodziców. Zgromadzeni bardzo aktywnie uczestniczyli w zebraniu i  zadawali wiele pytań. Pani Dyrektor podkreśliła, że nasza szkoła jest przyjazna uczniom, a każdy uczeń nie jest w niej anonimowy. Na zakończenie spotkania Joanna Benedykciuk podziękowała za obecność i zachęcała do owocnej współpracy.

• Odbiór nagrody podczas Powiatowych Dożynek

• Dnia 8 września 2019 r. podczas Powiatowych Dożynek w Rozbitym Kamieniu, nasza uczennica Amelia Postek odebrała główną nagrodę. Pragniemy przypomnieć, że czwartoklasistka zajęła I miejsce w IX edycji Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Głównym organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim i Przedsiębiorstwa handlowego „JACEK”. Nagrodę wręczyła starosta Elżbieta Sadowska i pan Sławomir Paprocki z KRUSu. Gratulujemy!

• Informacja o zebraniu rodziców

• Informujemy, że dnia 11 września (środa) 2019 r.  o godzinie 17 00 w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbędzie się ogólne zebranie Rodziców z Dyrektorem i Nauczycielami. Wychowawcy klas spotkają się z Rodzicami zgodnie z ustaleniami. Serdecznie zapraszamy!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• Dnia 2 września 2019 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.  Pani dyrektor Joanna Benedykciuk przywitała wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszaków, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz pozostałych gości. Na szkolną uroczystość przybył także wójt gminy Sokołów Podlaski- pan Janusz Kur. Wójt złożył wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzenia z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego oraz życzył pani Dyrektor wielu sukcesów. Pani Joanna Benedykciuk przedstawiła nowo zatrudnionych nauczycieli i  wychowawców poszczególnych klas. Podczas inauguracji odśpiewano hymn państwowy oraz minutą ciszy uczczono poległych w II wojnie światowej. Grupa uczniów przedstawiła krótką część artystyczną. Po części oficjalnej przyszedł czas na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami. Naszym uczniom życzymy wielu sukcesów, powodzenia w dążeniu do uzyskiwania jak najlepszych wyników w nauce oraz dużo radości w nowo rozpoczętym roku szkolnym!