Aktualności ze szkoły

        • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
          • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

          • Dnia 19 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie tegorocznych absolwentów. Tego dnia gościliśmy wójta gminy Sokołów Podlaski - pana Janusza Kura. Uroczystości szkolne rozpoczęły się od przekazania sztandaru uczniom kl. VII i ślubowaniu absolwentów. Po montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez uczniów kl. VIII i VII pod kierunkiem wychowawców, kolejnym punktem zakończenia roku było wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród dla najlepszych uczniów i listów gratulacyjnych dla ich rodziców. Podczas uroczystości pożegnaliśmy obecną Panią dyrektor Joannę Telak, która od września obejmie funkcję dyrektora ZO w Grochowie.  Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się  wraz z wychowawcami, aby odebrać podsumowania całorocznej pracy w postaci świadectw.  Po życzeniach spokojnych wakacji i podziękowaniach za wspólną pracę wszyscy rozeszli się do domów, by rozpocząć zasłużony odpoczynek. 

             U.Szymczuk

             

             

        • Wycieczka do Podlaskiej Stajni
          • Wycieczka do Podlaskiej Stajni

          • Dnia 12 czerwca 2019 r. klasa IV wraz ze swoją wychowawczynią i rodzicami udała się na wycieczkę do Podlaskiej Stajni w Karlusinie. Celem wycieczki było poznanie życia zwierząt stadnych, jakimi są konie oraz kształtowanie pozytywnego stosunku do zwierząt. Dzieci poznały otoczenie, w jakim żyją konie, czyli stajnię, padok i łąkę. Poznały rasy koni oraz ich maści. Na początku wysłuchały krótkiego wykładu na temat zwyczaju tych zwierząt oraz jak należy zachowywać się przy koniach. Dowiedziały się, że konie to zwierzęta płochliwe, przy których należy zachować ciszę, nie można wykonywać gwałtownych ruchów oraz nie wolno podchodzić od zadu bez uprzedzenia. Po tych wiadomościach dzieci uczestniczyły w czyszczeniu koni. Każde z nich mogło dotknąć konia, pogłaskać oraz szczotką czyścić sierść, grzywę i ogon. Największą jednak frajdą okazała się jazda konna. W ten sposób dzieci usprawniały motorykę dużą. Dzieci jeździły w dwóch chodach końskich: stępie i kłusie. Jazda konna szczególnie w kłusie sprawiała im ogromną radość. Po tych przyjemnościach wszyscy udali się na miejsce, w którym było przygotowane ognisko. Pomimo upału i zmęczenia, dzieci ochoczo piekły kiełbaski. Po spożyciu posiłku dzieci bawiły się w różne, wcześnie przygotowane przez siebie gry. W podziękowaniu za wspaniałe zachowanie dzieci otrzymały rżenie koni a od właścicieli zaproszenie na przyszłość.

             

            Renata Sawicka

        • „Szkolna przerwa śniadaniowa - mleczna, z warzyw, owocowa"
          • „Szkolna przerwa śniadaniowa - mleczna, z warzyw, owocowa"

          • Dnia 10 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy III w ramach promocyjnych działań wzięli udział w konkursie pt.: „Szkolna przerwa śniadaniowa - mleczna, z warzyw, owocowa". Konkurs miał na celu promowanie zdrowego, drugiego śniadania. Od roku szkolnego 2017/2018 uczniowie szkoły podstawowej biorą udział w nowym „Programie dla szkół”, dzięki któremu otrzymują bezpłatnie: owoce, warzywa i soki oraz mleko i produkty mleczne. Poza tym uczą się prawidłowych nawyków żywieniowych, a w szczególności poznają walory prawidłowej diety. Wszyscy wiemy, że wyżej wymienione produkty są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim dobre dla naszego zdrowia. W szkole, w towarzystwie koleżanek i kolegów smakują jeszcze lepiej. Ośmioro trzecioklasistów wykonało kolorowe i zdrowe szaszłyki oraz pyszny, truskawkowo-mleczny koktajl. 


            A.Kańkowska-Rogala, J.Kryszczuk

        • Spektakl teatralny pt. „Smok Artur-legenda wiecznie żywa"
          • Spektakl teatralny pt. „Smok Artur-legenda wiecznie żywa"

          •  Dnia 5 czerwca 2019 r. uczniowie z klas I-V obejrzeli w Sokołowskim Ośrodku Kultury spektakl teatralny pt.: „Smok Artur-legenda wiecznie żywa".  Przedstawienie wystawiła grupa teatralna „Sposób na teatr" działająca w Zepole Szkół Numer 1 im. K.K. Baczyńskiego. Głównym tematem była historia zagubionej księżniczki Zosi, która poszukiwała miłości i szczęścia. Jej życie odmieniło się, gdy na swojej drodze spotkała smoka Artura. Główną rolę męską w spektaklu grał absolwent naszej szkoły Artur Wycech. Widowisko zostało wzbogacone o elementy tańca. W swobodny i humorystyczny sposób promuje zdrowy styl życia, poczucie zrozumienia i akceptacji oraz poszanowanie dla innych. Historia smoka Artura i królewny Zosi bardzo podobała się naszym uczniom. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

                                                                                                                                                                                 A.Kańkowska-Rogala

            *żródło zdjęć: J.Jackowski

        • Święto Rodziny
          • Święto Rodziny

          • W niedzielę, 2 czerwca 2019 r. w Zespole Oświatowym w Nowej Wsi odbyła  się uroczystość z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca pod wspólną nazwą Święto Rodziny. Jej celem była nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim wzmocnienie więzi rodzinnych i integracja środowiska lokalnego. Na imprezę licznie przybyli rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście. Pani dyrektor Joanna Telak przywitała wszystkich zgromadzonych i złożyła serdeczne życzenia  z zarówno dzieciom jak i rodzicom. Na początku wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego. Grupa młodsza i starsza zaprezentowała różne formy artystyczne – były wierszyki, tańce i piosenki. W ten sposób dzieci ukazały ciepło domu rodzinnego. Zgromadzeni rodzice cieszyli się na widok występujących pociech. W dalszej części wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej. Grupa Teatralna „Róża”, działająca przy naszej szkole, wystawiła sztukę pt. „Najdziwniejsza przygoda krasnala”. Następnie wychowankowie zaprezentowali własne wiersze zadedykowane rodzicom i zatańczyli walczyka. Muzyczną niespodziankę przygotował uczeń z klasy VII Maciej Pogorzelski, który zagrał na perkusji. Po części artystycznej przyszedł czas na przekąskę z grilla, ciasto, a nawet watę cukrową. Wiele emocji wzbudziły zabawy sportowe, zarówno te dla dzieci, jak i konkurencje rodzinne. Rywalizacja była zacięta, a dla uczestników to nie wygrana była najważniejsza, lecz satysfakcja ze wspólnej zabawy. Święto Rodziny było wspaniałą okazją do integracji i wspólnej zabawy. Słoneczna pogoda i dobry humor dopisały. Zadowolenie i uśmiech na twarzach uczniów, rodziców i nauczycieli potwierdziły, że wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w zorganizowanie i przebieg pikniku i tym, którzy na niego przybyli.

            A.Kańkowska-Rogala

             

        • Finał konkursu „Spotkania z Biblią”
          • Finał konkursu „Spotkania z Biblią”

          • W Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy koło Brańska zorganizowano diecezjalny etap Konkursu Biblijnego „Spotkania z Biblią”. Czterdziestu pięciu uczestników z trzydziestu ośmiu szkół z klas VII i VIII oraz klasy III gimnazjum, dnia 29 maja 2019 r. zmagało się z finałowymi zadaniami. W konkursie uczestniczyła również uczennica naszej szkoły z klasy VII Katarzyna Bielecka. Tegoroczna edycja dotyczyła znajomości Ewangelii według św. Marka oraz Księgi Jonasza i przebiegała pod hasłem „Jezus Drogą, Prawdą i Życiem”. Po rozwiązaniu testu biblijnego uczestnicy pracowali w grupach, zagrali w „Sześćdziesiątkę biblijną” oraz ozdabiali koszulki. Laureaci zostali wyróżnieni nagrodami. Ceremonię wręczenia nagród poprzedziła cześć artystyczna. Zaprezentowano pantomimę, która nawiązywała do hasła konkursu „Jezus Drogą, Prawdą i Życiem”. Każdy z artystów wykonywał część grafiki. Na pierwszy rzut oka pojedyncze obrazki nie przedstawiały niczego konkretnego. Jednak połączone stworzyły wizerunek Jezusa. Organizatorami konkursu był Wydział Nauki i Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie oraz Publiczne Gimnazjum Gminne im. Jana Pawła II w Glinniku. Patronat honorowy objęli: bp Tadeusz Pikus, Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie z delegaturą w Siedlcach, Podlaskie Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Gmina Brańsk oraz Instytut Teologii i Katechetyki KUL Jana Pawła II w Lublinie. Patronat medialny objęły: „Niedziela Podlaska”, „Katolickie Radio Podlasie” i portal Podlasie 24.

                                                                                                                                                                                       K.Jendrzejewska

        • Gminny konkurs JESTEM MISTRZEM
          • Gminny konkurs JESTEM MISTRZEM

          • Dnia 22 maja 2019 r. po raz piętnasty odbył się gminny konkurs JESTEM MISTRZEM w Zespole Oświatowym im. M. Frąckowiak w Skibniewie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Bielecka Małgorzata, Kuryłek Michał i Pogorzelski Filip. Trzecioklasiści mieli możliwość wykazania się wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Podczas tegorocznej edycji konkursu przewidziane były także konkurencje sprawnościowe. Nasi uczniowie stracili kilka punktów na zadaniach sportowych i tym samym Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie zdobyli trzecioklasiści ze Skibniewa. Pani Dyrektor Wiesława Kapusta pogratulowała uczestnikom, ponieważ tegoroczna edycja miała wyjątkowo wyrównany i wysoki poziom. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, które ufundował Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim.

            J.Kryszczuk