• Wycieczka pierwszaków do lasu

• Dnia 17 października uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę do lasu. Dzieci zebrały dużo darów jesieni, które zostaną wykorzystane na zajęciach. Pogoda była piękna, więc wycieczka była bardzo udana.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dnia 16.10.2017 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Akademię szkolną pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uczniowie klas I-VII. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud ich pracy, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie klasy VI w humorystyczny sposób przedstawili „typy” nauczycieli, jakich można spotkać w szkołach. Na zakończenie Filip Pogorzelski z klasy II zaśpiewał zmienioną wersję utworu „Mniej niż zero”. Samorząd Uczniowski wręczył kolorowe życzenia i własnoręcznie wykonane magnesy z logo szkoły. Następnie głos zabrała p. Dyrektor Joanna Telak, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pani Dyrektor wręczyła nagrody dyrektora szkoły – nagrodzonym gratulujemy. Rada Rodziców w tym dniu również nie zapomniała o nauczycielach - przygotowała dla wszystkich pyszny słodki upominek w postaci tortu. Wszystkim nauczycielom życzymy sukcesów w ich pracy zawodowej i życiu osobistym.

J.Benedykciuk, J.Kryszczuk, U.Szymczuk

• Powiatowe Biegi Przełajowe

• Dnia 9 października odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe na stadionie przy ul. Okrężnej w Sokołowie Podlaskim. Plenerowa impreza sportowa zorganizowana była przez Powiatowy Związek Sportowy. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Brązowy medal wywalczył Jakub Kozaczuk, któremu serdecznie gratulujemy. Tuż za podium, na 4 miejscu był Rafał Zaczek. W zawodach  sportowych naszą szkołę reprezentowali także Wiktor Wilk i Krystian Kazanowski. Jakub i Rafał awansowali i wzięli udział w Regionalnych Biegach Powiatowych w Siedlcach, które miały miejsce 12 października.

P.Rogala

• Ślubowanie uczniów klasy I

• Dnia 10 października 2017 roku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Przybyli na nią pani dyrektor, rodzice pierwszaków, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Gościem honorowym był p. Radosław Karczewski - opiekun szkolnych kas SKO. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia p.dyrektor Joanny Telak, która podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Podczas akademii uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Dzieci z wielkim przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Musiały też zdać egzamin i wypić sok z cytryny. Jurorami byli wszyscy zgromadzeni goście. Nie zabrakło też wspólnej zabawy do piosenki Głowa, ramiona, kolana, pięty". Po programie artystycznym i uroczystym ślubowaniu, pani Dyrektor pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły i wręczyła okolicznościowe pamiątki. Również rodzice przygotowali dla swoich pociech upominki i medale - Super pierwszoklasista. Prezenty dzieciom wręczył też przedstawiciel banku PKO BP. Było również pamiątkowe zdjęcie, po czym wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Przeżycia pierwszakom świetnie osłodził wspaniały tort, który przygotowały mamy. Pierwszoklasistom życzymy samych radosnych dni i sukcesów w szkole.

• Szkolny Dzień Patrona

• Dnia 28 września odbył się w naszej szkole Dzień Patrona. Ten wyjątkowy dzień stał się już tradycją dla naszej szkolnej społeczności. Wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o Patronce. W dalszej części imprezy odbył się Bieg im. Róży Król oraz gry i zabawy sportowe. Na naszą szkolną uroczystość przybył wójt Marcin Pasik. Pan Wójt nie tylko kibicował uczniom w konkurencjach sportowych lecz także sam wziął w nich udział. Wspólnie z dyrektor Joanną Telak wręczył zwycięzcom biegu dyplomy i puchary. Na zakończenie imprezy uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej. Nie zabrakło oczywiście wspólnego ogniska i pieczenia kiełbasek. Pogoda i dobry humor dopisały wszystkim uczestnikom.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Jak co roku, w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie, tradycyjnie, poprzedzone było "kampanią wyborczą". Chetni do pracy w Samorządzie Uczniowskim zaprezentowali swoje kandydatury 24 września .Dzień później uczniowie i nauczyciele oddali głos na swojego wybrańca.

Najwiecej głosów zdobyła Malwina Wilk i tym samym została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Kilka głosów mniej otrzymał Jakub Przyborowski, który został  jej Zastepcą. Skład Samorządu Uczniowskiego zasilił także Rafał Zaczek, cieszący sie również niemałą popularnością wśród głosujacych.

Gratulujemy wygranej i życzymy miłej pracy w roku szkolnym 2017/2018!

• Biwak klasy V i VII

• W dniach 22-23 września my - uczniowie  klasy V i VII wraz z wychowawczyniami udaliśmy się na biwak integracyjny do Wirowa - małej, urokliwej miejscowości. Po dotarciu na miejsce poszliśmy na spacer. Następnie wspólnie przygotowaliśmy kolację. Po krótkiej nocy, porannej toalecie wszyscy ruszyli do kuchni, by przygotować śniadanie. Z pełnymi brzuchami wyszliśmy na spacer wzdłuż rzeki Bug. Po powrocie do domku były zorganizowane gry oraz zabawy sprawnościowe i logiczne. Po zawodach poszliśmy na ognisko. Było bardzo wesoło, ale czas płynął szybko i około 15 zaczęliśmy się pakować, bo biwak dobiegł końca. Wyjazd bardzo się udał. Każdy będzie go miło wspominał. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wycieczki.

J.Benedykciuk, U.Szymczuk