Aktualności ze szkoły

        • „Szkolna przerwa śniadaniowa - mleczna, z warzyw, owocowa"
          • „Szkolna przerwa śniadaniowa - mleczna, z warzyw, owocowa"

          • Dnia 10 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy III w ramach promocyjnych działań wzięli udział w konkursie pt.: „Szkolna przerwa śniadaniowa - mleczna, z warzyw, owocowa". Konkurs miał na celu promowanie zdrowego, drugiego śniadania. Od roku szkolnego 2017/2018 uczniowie szkoły podstawowej biorą udział w nowym „Programie dla szkół”, dzięki któremu otrzymują bezpłatnie: owoce, warzywa i soki oraz mleko i produkty mleczne. Poza tym uczą się prawidłowych nawyków żywieniowych, a w szczególności poznają walory prawidłowej diety. Wszyscy wiemy, że wyżej wymienione produkty są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim dobre dla naszego zdrowia. W szkole, w towarzystwie koleżanek i kolegów smakują jeszcze lepiej. Ośmioro trzecioklasistów wykonało kolorowe i zdrowe szaszłyki oraz pyszny, truskawkowo-mleczny koktajl. 


            A.Kańkowska-Rogala, J.Kryszczuk

        • Spektakl teatralny pt. „Smok Artur-legenda wiecznie żywa"
          • Spektakl teatralny pt. „Smok Artur-legenda wiecznie żywa"

          •  Dnia 5 czerwca 2019 r. uczniowie z klas I-V obejrzeli w Sokołowskim Ośrodku Kultury spektakl teatralny pt.: „Smok Artur-legenda wiecznie żywa".  Przedstawienie wystawiła grupa teatralna „Sposób na teatr" działająca w Zepole Szkół Numer 1 im. K.K. Baczyńskiego. Głównym tematem była historia zagubionej księżniczki Zosi, która poszukiwała miłości i szczęścia. Jej życie odmieniło się, gdy na swojej drodze spotkała smoka Artura. Główną rolę męską w spektaklu grał absolwent naszej szkoły Artur Wycech. Widowisko zostało wzbogacone o elementy tańca. W swobodny i humorystyczny sposób promuje zdrowy styl życia, poczucie zrozumienia i akceptacji oraz poszanowanie dla innych. Historia smoka Artura i królewny Zosi bardzo podobała się naszym uczniom. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

                                                                                                                                                                                 A.Kańkowska-Rogala

            *żródło zdjęć: J.Jackowski

        • Święto Rodziny
          • Święto Rodziny

          • W niedzielę, 2 czerwca 2019 r. w Zespole Oświatowym w Nowej Wsi odbyła  się uroczystość z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca pod wspólną nazwą Święto Rodziny. Jej celem była nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim wzmocnienie więzi rodzinnych i integracja środowiska lokalnego. Na imprezę licznie przybyli rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście. Pani dyrektor Joanna Telak przywitała wszystkich zgromadzonych i złożyła serdeczne życzenia  z zarówno dzieciom jak i rodzicom. Na początku wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego. Grupa młodsza i starsza zaprezentowała różne formy artystyczne – były wierszyki, tańce i piosenki. W ten sposób dzieci ukazały ciepło domu rodzinnego. Zgromadzeni rodzice cieszyli się na widok występujących pociech. W dalszej części wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej. Grupa Teatralna „Róża”, działająca przy naszej szkole, wystawiła sztukę pt. „Najdziwniejsza przygoda krasnala”. Następnie wychowankowie zaprezentowali własne wiersze zadedykowane rodzicom i zatańczyli walczyka. Muzyczną niespodziankę przygotował uczeń z klasy VII Maciej Pogorzelski, który zagrał na perkusji. Po części artystycznej przyszedł czas na przekąskę z grilla, ciasto, a nawet watę cukrową. Wiele emocji wzbudziły zabawy sportowe, zarówno te dla dzieci, jak i konkurencje rodzinne. Rywalizacja była zacięta, a dla uczestników to nie wygrana była najważniejsza, lecz satysfakcja ze wspólnej zabawy. Święto Rodziny było wspaniałą okazją do integracji i wspólnej zabawy. Słoneczna pogoda i dobry humor dopisały. Zadowolenie i uśmiech na twarzach uczniów, rodziców i nauczycieli potwierdziły, że wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w zorganizowanie i przebieg pikniku i tym, którzy na niego przybyli.

            A.Kańkowska-Rogala

             

        • Finał konkursu „Spotkania z Biblią”
          • Finał konkursu „Spotkania z Biblią”

          • W Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy koło Brańska zorganizowano diecezjalny etap Konkursu Biblijnego „Spotkania z Biblią”. Czterdziestu pięciu uczestników z trzydziestu ośmiu szkół z klas VII i VIII oraz klasy III gimnazjum, dnia 29 maja 2019 r. zmagało się z finałowymi zadaniami. W konkursie uczestniczyła również uczennica naszej szkoły z klasy VII Katarzyna Bielecka. Tegoroczna edycja dotyczyła znajomości Ewangelii według św. Marka oraz Księgi Jonasza i przebiegała pod hasłem „Jezus Drogą, Prawdą i Życiem”. Po rozwiązaniu testu biblijnego uczestnicy pracowali w grupach, zagrali w „Sześćdziesiątkę biblijną” oraz ozdabiali koszulki. Laureaci zostali wyróżnieni nagrodami. Ceremonię wręczenia nagród poprzedziła cześć artystyczna. Zaprezentowano pantomimę, która nawiązywała do hasła konkursu „Jezus Drogą, Prawdą i Życiem”. Każdy z artystów wykonywał część grafiki. Na pierwszy rzut oka pojedyncze obrazki nie przedstawiały niczego konkretnego. Jednak połączone stworzyły wizerunek Jezusa. Organizatorami konkursu był Wydział Nauki i Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie oraz Publiczne Gimnazjum Gminne im. Jana Pawła II w Glinniku. Patronat honorowy objęli: bp Tadeusz Pikus, Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie z delegaturą w Siedlcach, Podlaskie Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Gmina Brańsk oraz Instytut Teologii i Katechetyki KUL Jana Pawła II w Lublinie. Patronat medialny objęły: „Niedziela Podlaska”, „Katolickie Radio Podlasie” i portal Podlasie 24.

                                                                                                                                                                                       K.Jendrzejewska

        • Wyróżnienie dla Zuzanny Zonik z przyrody w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Panda 2019
          • Wyróżnienie dla Zuzanny Zonik z przyrody w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Panda 2019

          • Pod koniec maja otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Panda. Nasi uczniowie z klas IV - VIII już po raz kolejny przystąpili do tego konkursu. Mieli oni możliwość sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności z następujących przedmiotów: j.polski, matematyka, j.angielski, biologia, przyroda, historia i chemia. Dla uczniów, którzy otrzymali najlepsze lokaty w pierwszej dziesiątce z danego przedmiotu i klasy zostały przewidziane nagrody i dyplomy. Każdy konkurs składał się z 30 pytań testowych. Ocenie podlegało każde pytanie. Za błędną odpowiedź przyznawane były punkty ujemne. Bardzo cieszy nas fakt, że uczennica z klasy IV Zuzanna Zonik zdobyła wyróżnienie i zajęła 9 miejsce w konkursie przyrodniczym. Bardzo blisko wyróżnienia była także Szarlotta Bigus z klasy V, która pisała test z biologii oraz Izabela Salach z klasy IV. Pisała ona test z przyrody. Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                                             A.Kańkowska-Rogala

        • Spotkanie dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców
          • Spotkanie dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców

          • Dnia 23 maja 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Celem spotkania  było zapoznanie dzieci z wychowawcą – panią Jolantą Kryszczuk oraz przekazanie najważniejszych informacji rodzicom przez dyrektor Joannę Telak. Na początku przyszła wychowawczyni przeprowadziła lekcję otwartą dla uczniów. Były to zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały piękne laurki z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Pani Kryszczuk oprowadziła przyszłych pierwszaków po budynku szkoły i zapoznała ich z zasadami obowiązującymi w placówce. Pani Dyrektor natomiast omówiła zasady funkcjonowania szkoły oraz przypomniała znaczenie edukacji w prawidłowym procesie rozwoju dziecka.

             

            A.Kańkowska-Rogala

        • Gminny konkurs JESTEM MISTRZEM
          • Gminny konkurs JESTEM MISTRZEM

          • Dnia 22 maja 2019 r. po raz piętnasty odbył się gminny konkurs JESTEM MISTRZEM w Zespole Oświatowym im. M. Frąckowiak w Skibniewie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Bielecka Małgorzata, Kuryłek Michał i Pogorzelski Filip. Trzecioklasiści mieli możliwość wykazania się wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Podczas tegorocznej edycji konkursu przewidziane były także konkurencje sprawnościowe. Nasi uczniowie stracili kilka punktów na zadaniach sportowych i tym samym Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie zdobyli trzecioklasiści ze Skibniewa. Pani Dyrektor Wiesława Kapusta pogratulowała uczestnikom, ponieważ tegoroczna edycja miała wyjątkowo wyrównany i wysoki poziom. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, które ufundował Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim.

            J.Kryszczuk

        • Wyróżnienie dla Amelii Ząbek w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu
          • Wyróżnienie dla Amelii Ząbek w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

          • Dnia 22 maja 2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni odbył się VII Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorami konkursu byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu i Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni, Urząd Gminy Sterdyń, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna  oraz Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim. Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów i ich opiekunów tematyką zdrowotną oraz aktywizację środowiska szkolnego w zakresie działań prozdrowotnych. Tematyka piosenek dotyczyła szeroko rozumianej wartości, jaką jest zdrowie.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II: Gromek Dominika, Lipka Julia, Maleszewska Gabriela, Nasiłowska Natalia, Wołynek Wiktoria oraz Ząbek Amelia. Amelka zaśpiewała piosenkę „Zdrowie to podstawa” i otrzymała wyróżnienie. Słowa piosenki ułożyła Małgorzata Ząbek. Gabrysia wykonała piosenkę pt. „Załóż plecak, wskocz na rower” ze słowami Urszuli Lipińskiej. Dziewczynki z klasy II zatańczyły przygotowany układ choreograficzny. Serdecznie gratulujemy!

            A.Kańkowska-Rogala

        • III miejsce dla Małgorzaty Bieleckiej i Patryka Boratyńskiego  w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego im. K. Makuszyńskiego
          • III miejsce dla Małgorzaty Bieleckiej i Patryka Boratyńskiego w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego im. K. Makuszyńskiego

          • Dnia 21.05.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skibniewie odbyły się eliminacje gminne XXXVI Konkursu Recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie ze szkół z Gminy Sokołów Podlaski rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Uczennica z klasy III Małgorzata Bielecka zajęła III miejsce w kategorii dzieci młodszych. Zaprezentowała wiersz pt. „Miss Stonoga” autorstwa Agnieszki Frączek oraz fragment prozy Grzegorza Kasdepke „Dostać małpiego rozumu”. Patryk Boratyński z klasy VI zdobył w kategorii dzieci starszych również III miejsce. Wyrecytował wiersz pt. „List do kolegi” Ewy Szelburg-Zarębiny oraz fragment z książki „Mały książę” autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. W konkursie udział wzięli także nasi pierwszoklasiści Amelia Kowalczuk i Dominik Zonik oraz z klasy piątej Wiktoria Derlicka i Kacper Krasnodębski. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentować gminę Sokołów Podlaski w finale powiatowym, który odbędzie się w dniach 28-29.05.2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Wszystkim uczniom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

            A.Kańkowska-Rogala

        • VII edycja ogólnopolskiego konkursu „Twoja ulubiona opowieść biblijna”
          • VII edycja ogólnopolskiego konkursu „Twoja ulubiona opowieść biblijna”

          • W maju 2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Został on ogłoszony przez Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim „Niedziela” i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o.  Konkurs adresowany był do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski. Zadaniem konkursowym było przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej obrazującej ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu. Konkurs łączył w sobie cechy konkursu plastycznego z propagowaniem wiedzy o Piśmie Świętym. Zachęcamy do śledzenia profilu konkursu, wpisując na Facebooku „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Będą tam publikowane najważniejsze informacje dotyczące tegorocznej edycji. Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Katarzyna Jendrzejewska.

            A.Kańkowska-Rogala

        • Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego im. K. Makuszyńskego
          • Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego im. K. Makuszyńskego

          • Dnia 17 i 20 maja 2019 r. odbyły się szkolne eliminacje XXXVI Konkursu Recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Uczestnicy konkursu przygotowali jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. W grupie młodszej w konkursie udział wzięli: Małgorzata Bielecka, Dominika Gromek, Amelia Kowalczuk i Dominik Zonik. W grupie starszej wystąpili: Katarzyna Bielecka, Patryk Boratyński, Szarlotta Bigus, Wiktoria Derlicka, Kacper Krasnodębski, Wiktoria Makarska, Maria Protaziuk i Aleksandra Zajadacz. Jury konkursowe oceniało dobór i interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. W szkolnym etapie zostali nagrodzeni następujący uczniowie: I miejsce Amelia Kowalczuk, II Małgorzata Bielecka, III Dominik Zonik a wyróżnienie otrzymała Dominika Gromek. W kategorii starszej: I miejsce otrzymał Kacper Krasnodębski, II Patryk Boratyński, III Wiktoria Derlicka, natomiast wyróżnienie otrzymała Maria Protaziuk. Laureaci szkolnych eliminacji będą reprezentować naszą placówkę na etapie gminnym w Skibniewie. Szkolnym koordynatorem konkursu jest p. Bogumiła Płatkowska.

            A.Kańkowska-Rogala

        • Udział w V Rajdzie Szlakiem Ottona Warpechowskiego
          • Udział w V Rajdzie Szlakiem Ottona Warpechowskiego

          • W piątek, 17 maja 2019 r. odbył się V Rajd Szlakiem Ottona Warpechowskiego. Nasi uczniowie z klasy V, VI i VII pod opieką p. Renaty Sawickiej i p. Witolda Sobolewskiego wzięli udział  w tegorocznej imprezie. Rajd zorganizowali: Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie i Stowarzyszenie „Pomóżmy sobie razem” z Brzozowa, we współpracy m.in. z Miastem Sokołów Podlaski, Gminą Sokołów Podlaski i Gminą Bielany. Rajd odbył się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Bogusława Karakuli, Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc i Senatora RP Waldemara Kraski. Uczestnicy pokonali ponad 25 km. Trasa rozpoczęła się w  Sokołowie Podlaskim. Następnie przez Brzozów, Czerwonkę Grochowską, Paczuski Duże i Węgrów wszyscy dotarli do Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Celem rajdu było wspomnienie i promowanie historii lokalnego bohatera Ottona Warpechowskiego, który uchronił Zamek w Liwie przed rozbiórką podczas II wojny światowej.

            *źródło zdjęć: Urząd Gminy Sokołów Podlaski

                                                                                                                                                        A.Kańkowska-Rogala

             

             

        • Apel z okazji Dnia Europy
          • Apel z okazji Dnia Europy

          • „Europa-nasz wspólny dom” pod takim hasłem odbył się 13 maja 2019 r. apel z okazji Dnia Europy. 9 maja 1950 r. Robert Schuman ogłosił deklarację, która dała początek integracji Europy. Na pamiątkę tego wydarzenia tego dnia obchodzone jest święto naszego kontynentu. Unia Europejska powstała formalnie dopiero w 1993 roku. Dzień ten jest szczególną okazją, aby wyrazić poparcie dla idei integracji, podzielić się efektami współpracy i poznać bliżej przedstawicieli z innych europejskich krajów. Jest to wyjątkowy rok, ponieważ Polska świętuje 15 rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej. Szkolne spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania hymnu „Oda do radości”. Pierwsza część uroczystości miała charakter informacyjny. Uczennice z klasy III przedstawiły najważniejsze wiadomości o Unii Europejskiej. Następnie wszyscy uczestnicy apelu obejrzeli prezentację multimedialną, która przedstawiała najpiękniejsze miasta naszego kontynentu. W drugiej części spotkania odbył się konkurs wiedzy o Europie dla wszystkich uczniów. Celem corocznych obchodów jest propagowanie wiedzy o krajach Unii Europejskiej wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.   

            A.Kańkowska-Rogala, K.Komosa

        • Wyróżnienie dla Kamili Przywóskiej w konkursie diecezjalnym
          • Wyróżnienie dla Kamili Przywóskiej w konkursie diecezjalnym

          • Dnia 9 maja 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie diecezjalnego konkursu pt.  W mocy Bożego Ducha jestem misjonarzem w moim środowisku”, w którym to nasza uczennica z klasy III Kamila Przywóska otrzymała wyróżnienie. Patronat honorowy objęli: Biskup drohiczyński, Mazowiecki Kurator Oświaty, Niedziela podlaska oraz Podlaski Kurator Oświaty. Celem konkursu było ukazanie działania Ducha Świętego w codziennym życiu, kształtowanie umiejętności plastycznych i literackich oraz wyszukiwanie młodych talentów. Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w Zespole Oświatowym w Sabniach. Na uroczystość przybył biskup Tadeusz Pikus. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani Katarzyna Jendrzejewska.

            A.Kańkowska-Rogala

        • I miejsce dla Amelii Postek w ogólnopolskim konkursie plastycznym
          • I miejsce dla Amelii Postek w ogólnopolskim konkursie plastycznym

          • Dnia 7 maja 2019 r. otrzymaliśmy informację, że uczennica klasy III Amelia Postek  zajęła I miejsce w IX edycji Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Głównym organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim i Przedsiębiorstwa handlowego „JACEK”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej  formacie A-3, w dowolnej technice, na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych. W tegorocznej edycji wzięło udział 112 uczniów z 14 szkół z powiatu sokołowskiego. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w okresie wakacyjnym na Dożynkach Powiatowych.

            A.Kańkowska-Rogala

        • Wiwat 3 Maja!
          • Wiwat 3 Maja!

          • Dnia 8 maja 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowały przedszkolaki z grupy młodszej. W uroczystej akademii wzięli udział nauczyciele, rodzice, uczniowie szkoły oraz przedszkolaki z grupy starszej. Dzieci zaprezentowały wiersze, pieśni patriotyczne oraz taniec. Akademia była piękną lekcją historii i patriotyzmu dla wszystkich zaproszonych gości. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Joanna Telak, która podziękowała dzieciom i nauczycielom za piękną uroczystość i kultywowanie narodowych tradycji.

            A.Kańkowska-Rogala

        • Światowy Dzień Ziemi
          • Światowy Dzień Ziemi

          • Pod koniec kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi mieszkańców naszej Ziemi na ekologiczną stronę planety i promowanie postaw związanych z ochroną przyrody. Program i tematykę obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Chrońmy nasze gatunki”.  Dnia 26 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole apel, którego tematyka nawiązywała do hasła obchodów Dnia Ziemi. Apel rozpoczęła piosenka „Ziemia to wyspa zielona”. Następnie uczennice z klasy III wyrecytowały wiersz pt. „Jedna jest Ziemia”. Dalszą część apelu poprowadziły uczennice z klasy IV. Na zakończenie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Rośliny i zwierzęta chronione w Polce”.  Jako głównego winowajcę wymierania gatunków w świecie wskazano człowieka i jego działalność. Przedstawiono fakty na temat obecnej fali wymierania organizmów oraz zwrócono uwagę na konieczność ochrony roślin i zwierząt, szczególne tych, które są zagrożone wyginięciem.

            M.Kruszewska

        • Sukces Małgorzaty Bieleckiej w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy „Super Trzecioklasista"
          • Sukces Małgorzaty Bieleckiej w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy „Super Trzecioklasista"

          • Dnia 26 kwietnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim odbył się już VII Powiatowy Konkurs Wiedzy „Super Trzecioklasista". Celem jest rozwijanie, promowanie talentów i uzdolnień dzieci, wdrażanie do samodzielnego zdobywania wiedzy oraz propagowanie zdrowej rywalizacji. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „W kręgu naszych baśni." Zadania konkursu dotyczyły utworów Hansa Christiana Andersena. W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 28 trzecioklasistów z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Bielecka i Filip Pogorzelski. Już sam udział w tym konkursie wyróżnił uczniów, ponieważ zostali wybrani jako najlepsi z klasy.  Laureatką VII Powiatowego Konkursu Wiedzy „Super Trzecioklasista" została nasza uczennica Małgorzata Bielecka.  Nagrodą za I miejsce był tablet, który wręczył zastępca burmistrza p. Krzysztof Dąbrowski. Laureaci otrzymali gratulacje także od organizatorek tego konkursu - pani Dyrektor SP nr 4 w Sokołowie Podlaskim i pani Dyrektor SP w Sterdyni. Życzymy naszej uczennicy dalszych sukcesów w nauce.

            J.Kryszczuk

             

        • Udział w dniach otwartych
          • Udział w dniach otwartych

          • W dniach 24-25 kwietnia 2019 r. klasa 8 wraz z wychowawczynią uczestniczyła w dniach otwartych w sokołowskich szkołach średnich. Wszystkie placówki przygotowały bogaty program spotkań tj.: wystawy, prezentacje poszczególnych zawodów i lekcje pokazowe. Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką kształcenia w poszczególnych szkołach. 

             

            U.Szymczuk

            *źródło zdjęć: www.liceum.sokolowpodl.pl i www.szara.edu.pl