24 maja 2013r. na stadionie OSiR w Sokołowie Podlaskim odbyły się, w ramach Sokołowskiej Olimpiady Dzieci, powiatowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: z klasy IV Paulina Derlicka, Wiktoria Onisk, Dariusz Kępczyński, Mateusz Kryszczuk a z klasy III Gabriela Kryszczuk. |
Biegi przełajowe - Sokołowska Olimpiada Dzieci
Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego
W maju 2013 roku odbył się XXX Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego. Do szkolnych eliminacji przystąpiło łącznie 14 osób, ze wszystkich klas. Zgodnie z regulaminem należało zaprezentować wybrany wiersz oraz fragment prozy. Nauki było więc sporo, lecz dzieci stanęły na wysokości zadania i komisja miała nad czym debatować. Ostatecznie, z obydwu grup wiekowych zostały wybrane po trzy osoby do eliminacji gminnych. Byli to: Rafał Zaczek kl. I, Sandra Hardej kl. II, Kamila Kalinowska kl. III oraz Artur Wycech kl. V, Sebastian Wilk kl. V i Wiktoria Onisk kl. IV. Wyróżnienie w szkolnym etapie otrzymał także Jakub Kozaczuk. Wszystkim najbardziej podobał się występ Rafała Zaczka. Takie stanowisko zajęła również komisja konkursowa w Czerwonce, przyznając Rafałowi I miejsce. W związku z tym 22 maja uczeń kl.I Rafał Zaczek reprezentował naszą szkołę w powiatowym etapie konkursu w Sokołowie Podlaskim, recytując wiersz J.Ficowskiego pt. „Rozmowa ze ślimakiem” oraz utwór G. Kasdepke „Świecić oczami”. I tu doceniono walory występu naszego pierwszoklasisty, takie jak właściwy dobór i pełne rozumienie tekstu oraz ciekawą interpretację. Oprócz słów uznania Rafał otrzymał dyplom z wyróżnieniem i piękną ilustrowaną książkę. Jesteśmy dumni z naszego ucznia, pragnąc, aby taki zapał i chęć do pracy jak dotychczas kierował nim w kolejnych latach nauki. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.
Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Lekkoatletyce im. Romana Lecyka
Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim 22 maja 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Lekkoatletyce im. Romana Lecyka. Udział uczniów z naszej szkoły zasługuje na uwagę, ponieważ zawodnicy zajęli wysokie pozycje w powiecie. Maciej Chomka zajął IV miejsce w skoku w dal a Katarzyna Pogorzelska V miejsce w biegu na 60 m.Serdecznie gratulujemy!
Teatrzyk "Niezwykły las Pocahontas"
23 maja 2013 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt.: „Niezwykły las Pocahontas” przygotowane przez agencję artystyczną Magik z Białegostoku. W spektaklu wystąpili aktorzy i lalki. Główna bohaterka Pocahontas „zabrała” widzów w niezwykłą podróż do lasu, gdzie nie potrafiła właściwie się zachować i została za to ukarana. Dopiero kiedy zmieniła swój stosunek do leśnych zwierząt i naprawiła wyrządzoną im wcześniej krzywdę, kara została cofnięta.
Spektakl zawierał wiele treści edukacyjnych na temat zwierząt i miał na celu uwrażliwić młodego widza na ich potrzeby, a także pokazać, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami leśnymi, szczególnie w czasie zimy
Apel o UE
Z okazji Dnia Europy 20 maja w budynku WDK cała społeczność szkolna i najstarsza grupa przedszkolaków obejrzała okolicznościowy apel pt. „Europa – zjednoczeni w różnorodności”.
Apel był dobrym połączeniem nauki i zabawy, świetną lekcją historii, języków obcych i kursem tańca. Nasi uczniowie wykazali się dużym talentem zarówno aktorskim, satyrycznym muzycznym jak i tanecznym.
IV Turniej Europejski
10 maja w Zespole Oświatowym w Grochowie został zorganizowany KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Sokołów Podlaski. Każdą ze szkół reprezentowało troje uczniów z klas IV-VI. Przedstawicielami naszej szkoły byli: Paulina Wołynek, Bartosz Jędrzejkiewicz i Jakub Kożuchowski.
Uczestnicy konkursu zmierzyli się bardzo różnorodnymi konkurencjami. Podczas rywalizacji drużyny wykazały się znajomością stolic i flag krajów Unii Europejskiej, wiedzą matematyczną, językową, sprytem i zręcznością. W ósmej, ostatniej konkurencji uczniowie napisali test wiedzy o UE. Niestety pomimo uzyskania maksymalnej liczby punktów z testu, w ostatecznej klasyfikacji okazało się, że zabrakło nam tylko jednego punktu do zwycięstwa. Naszym zdaniem drugi wynik, zwłaszcza tak zbliżony do pierwszego to również sukces!
Koncert zespołu "Limbos"
9 maja punktualnie o godz. 800 rozpoczął się koncert zespołu „Limbos”. Dyrektor, pan Wiesław Miadziółko przywitał zebranych uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i zaprosił do wysłuchanie koncertu na żywo, którego motywem przewodnim było „Muzyczne serce człowieka”.
Wszyscy w ciszy i skupieniu, lekko się kołysząc wysłuchali walca z filmu „Noce i dnie”, następnie, zachęceni przez muzyka, klaszcząc w rytm zapoznali się z fragmentem uwertury z włoskiej opery komicznej „Cyrulik Sewilski” i „Marszem Radeckiego”. Każdy z wykonanych utworów został nagrodzony gromkimi brawami.
Do jazdy na koniu zapraszała nas – słuchających pozycja muzyczna z amerykańskiego westernu „Siedmiu wspaniałych”. Chłopcy z klasy VI gdyby nie konie-krzesła pogalopowaliby jak kowboje na Dziki Zachodzie.
Gdy na scenie pojawił się wokalista zadrżały szyby od jego mocnego głosy. Widzowie wspólnie z wykonawcą zaśpiewali „Szklaną pogodę” – popularną piosenkę z repertuaru zespołu „Lombard”. Do śpiewania piosenek „Kolorowe kredki” i „ Szczotka, pasta, kubek” włączyły się nawet przedszkolaki.
W dobrych humorach, przy wspaniałej muzyce minęło 50 minut koncertu na żywo w wykonaniu zespołu „Limbos”. Brawami pożegnaliśmy zaprzyjaźnionych muzyków. Czekamy na kolejny koncert, ale już w nowym roku szkolnym.
Odsłonięcie obelisku w Brzozowie
Dnia 5 maja 2013 sześcioosobowa reprezentacja uczniów (poczet sztandarowy) z nauczycielami wzięła udział w odsłonięciu obelisku w Brzozowie. Obelisk ten poświęcony jest Otto Werpechowskiemu pochodzącemu z Brzozowa, który przeszedł do historii jako obrońca zamku w Liwie. W czasie II wojny światowej przekonał on Niemców, że zamek ów został zbudowany przez krzyżaków i przez nich był zamieszkiwany. Dzięki temu zamek ocalał od rozbiórki, nie stał się materiałem na budowę Obozu Zagłady w Treblince. W uroczystości wzięli udział: dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie, senatorzy RP, poseł RP, przedstawiciele gminy Sokołów Podlaski, poczty sztandarowe OSP i szkół z terenu gminy, zaproszeni goście i społeczność lokalna.
Dyskoteka 30.04.2013
30 kwietnia w naszej szkole została zorganizowana dyskoteka szkolna. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach tanecznych. Muzykę i oświetlenie zapewnił Gospodarz Samorządu Uczniowskiego Sebastian Wilk. W dobrze zaopatrzonym bufecie można było kupić różnego rodzaju smakołyki. Zabawa była bardzo udana!
3 MAJA W NASZEJ SZKOLE
30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dokładnie 3 maja 1791 r. Polska jako pierwsza w Europie i druga na świecie podpisała dokument mówiący o poprawie ustroju w państwie.
Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona tej wyjątkowej dla naszej Ojczyzny rocznicy.
Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Mieliśmy możliwość przypomnienia sobie całej historii dotyczącej tego zdarzenia. Obejrzeliśmy inscenizację przygotowaną przez uczniów kl. IV-VI, którzy przenieśli się do roku 1791 na obrady Sejmu Wielkiego.
W przedstawieniu mogliśmy podziwiać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka sejmu Stanisława Małachowskiego, posłów m.in. Hugo Kołłątaja, Seweryna Rzewuskiego, Ignacego Potockiego, Ksawerego Branickiego, reprezentantów mieszczan. W trakcie akademii nie obyło się bez odśpiewania ,, Mazurka Trzeciego Maja” i innych pieśni patriotycznych. Była to pouczająca lekcja patriotyzmu i na pewno zostanie na długo w pamięci.
Podsumowanie zbiórki elektrośmieci
PODSUMOWANIE ZBIÓRKI ZUŻYTYCH BATERII I ELEKTROSMIECI
SZKOLNY ZESPÓŁ KONKURSOWY „ZIELONA eko-SZKOŁA”
Działający przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi informuje, że podczas prowadzonych zbiórek zebraliśmy 250 kg zużytych baterii i 5290 kg elektrośmieci. W przeliczeniu na 1 mieszkańca ilość ta wynosi: 0,27 kg zużytych baterii i 5,65 kg elektrośmieci.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania przez nas tak dużych ilości baterii i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Dziękujemy rodzicom uczniów i przedszkolaków, mieszkańcom wsi należących do obwodu naszej szkoły i pozostałym osobom, które dostarczyły do nas elektroodpady.
Dziękujemy również tym, którzy przekazali nam drobne upominki tj. Bankowi Spółdzielczemu w Sokołowie Podlaskim, Starostwu Powiatowemu w Sokołowie Podlaskim i Wójtowi Gminy Sokołów Podlaski.
Wizyta przedszkolaków w szkole
Pod koniec kwietnia najstarsze przedszkolaki przybyły ze swoją panią do szkoły, żeby „podejrzeć” jak uczą się ich koledzy i koleżanki z klasy pierwszej. Pierwszoklasiści zaprosili przedszkolaków do uczestnictwa w zajęciach matematycznych. Przygotowane przez wychowawczynię klasy pierwszej zabawy zaciekawiły młodsze dzieci. Wszyscy bardzo dobrze radzili sobie z rozróżnianiem liczb parzystych i nieparzystych oraz porównywaniem liczb w zakresie 10. Najbardziej podobała się zabawa z osią liczbową, czyli „polowanie na lwa”. Podczas wspólnie spędzonego czasu starsze dzieci utrwaliły poznane zagadnienia matematyczna, zaś młodsze zdobyły nowe wiadomości. Przedszkolaki mogły przekonać się, że nauka w szkole może być przyjemna i ciekawa. Do zobaczenia po wakacjach!
Dzień Ziemi
Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. W Polsce w tym roku Dzień Ziemi obchodzono po raz 24. Tegoroczne obchody przebiegły pod hasłem „Elektroodpoady – proste zasady”.
Z tej okazji uczennice klasy szóstej i klasy czwartej przygotowały apel, którego treścią były, nawiązując do hasła Dnia Ziemi elektroodpady. SZK „Drugie życie elektrośmieci” podsumował zbiórki zużytych baterii i elektrośmieci, które były przeprowadzone w naszej szkole. SZK zebrał bardzo dużo tych „trucicieli” – około 250 kilogramów zużytych baterii i 5290 kilogramów ZSEE. Szkolne obchody Dnia Ziemi to nie tylko apel. Cała społeczność szkolna tj. uczniowie razem z wychowawcami uporządkowali rabaty kwiatowe przy szkole. Teraz nasz mały kawałek ziemi wygląda pięknie, z czego cieszymy się wszyscy i nasza Matka Ziemia też.
Stop uzależnieniom
19 kwietnia 2013 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „STOP uzależnieniom” zorganizowanego przez Wójta Gminy Sokołów Podlaski oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Grupa uczennic z naszej szkoły zdobyła III miejsce. Dziewczęta z klasy VI, tj. Monika Boratyńska, Katarzyna Kępczyńska, Katarzyna Pogorzelska, Paulina Wołynek i Monika Wycech wykonały pracę pt.: Stop uzależnieniom malując ją różnymi kredkami.
W wyjeździe uczestniczyli, oprócz laureatów, również autorzy prac, które zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych.
Po wręczeniu nagród uczniowie wraz z opiekunami obejrzenia film 3D pt:"Krudowie”, a po jego emisji udali się do pizzerii Da Grasso na pizzę.
Turniej BRD
18 kwietnia trójka naszych szóstoklasistów wzięła udział w w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Zespole Szkół w Sterdyni uczniowie szkół podstawowych powiatu sokołowskiego przystąpili do rywalizacji, której celem jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
1. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
2. kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
3. popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
4. popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.Naszą szkołę reprezentowali: Monika Wycech, Paulina Wołynek i Bartosz Jędrzejkiewicz. Zadanie jakie czekały na uczniów nie należały do najłatwiejszych. Pierwszym było rozwiązanie testu znajomości zasad ruchu drogowego, kolejnym jazda sprawnościowa po rowerowym torze przeszkód. Ostatnią konkurencją było wykazanie się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Niestety, pomimo dużego wysiłku nasi uczniowie nie znaleźli się w czołówce.
Powiatowy Etap Konkursu "Super trzecioklasista"
16 kwietnia dwoje trzecioklasistów Kamila Kalinowska i Krystian Wilk wzięło udział w I powiatowym konkursie wiedzy „Super trzecioklasista” pt. „Zdrowo się odżywiaj”. Punktualnie o godz 1000 wszystkich uczestników zebranych na sali gimnastycznej powitała dyrektor szkoły nr 4 pani Grażyna Skonieczna. Przed uczniami było ciężkie zadanie. W ciągu 60 minut mieli rozwiązać test. Wszystkie zadania dotyczyły zdrowego stylu życia. O najlepsze miejsce walczyło aż 38 uczniów. Niestety, nasi trzecioklasiści nie znaleźli się wśród laureatów. Ale i tak są górą, bo znaleźli się wśród najlepszych i godnie reprezentowali naszą szkołę w etapie powiatowym. Każdy uczestnik otrzymał z rąk sponsorów dyplom i upominek. Gratulujemy!
Apel Zbiórka Elektrośmieci
Dnia 17 kwietnia 2013 odbył się apel zorganizowany przez SZK ZIELONA eko-SZKOŁA. Treść apelu dotyczyła zbiórki ZSEE. Uczniowie należący do SZK przypomnieli o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego postępowania ze zużytymi bateriami i elektrośmieciami. Przedstawili normy unijne nałożone na nasz kraj przez UE dotyczące ilości zbieranych baterii i ZSEE, zaapelowali o aktywny udział w zbiórce baterii i oddawanie elektroodpadów oraz oglądanie naszego filmiku i oddawanie na niego głosów. Na koniec uczniowie przypomnieli o zbiórce ZSEE, które odbędzie się 19.04.2013 w godzinach 9.00-17.00 na placu przy WDK w Nowej Wsi.
Zbiórka elektrośmieci
Szkoła Podstawowa w Nowej wsi gm. Sokołów Podlaski bierze udział w ogólnopolskim konkursie „DRUGIE ŻYCIE ELEKTROŚMIECI”. Szkołę reprezentuje dziesięcioosobowa grupa uczniów z klas IV-VI, która tworzy Szkolny Zespół Konkursowy „ZIELONA eko-SZKOŁA”.
Celem działania SZK jest podniesienie ekologicznej świadomości lokalnej społeczności oraz pokazanie jak prawidłowo postępować z ZSEE (zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym) i zużytymi bateriami. Zadania te Zespół realizuje przez: zdobywanie wiedzy na temat ZSEE i zużytych baterii, promowanie pro-ekologicznych postaw w odniesieniu do ZSEE i zużytych baterii wśród uczniów, nauczycieli i mieszkańców wsi należących do obwodu naszej szkoły oraz zbiórkę elektroodpadów. Od stycznia 2013 r. SZK prowadzi zbiórkę zużytych baterii. Baterie zbierane są do specjalnych pudeł, które otrzymaliśmy od organizatorów konkursu.
Uwieńczeniem całej akcji będzie zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Z pewnością każdy z was ma w domu mnóstwo bezużytecznych sprzętów zasilanych na prąd lub baterie. W piwnicach, garażach składowane są zepsute pralki, lodówki, telewizory, odkurzacze, komputery, żelazka, itp. Mało kto wie jak stają się one szkodliwe dla środowiska, gdy je porzucimy na dzikich wysypiskach lub wyrzucimy do śmietnika. Ulegają niszczeniu, przez co uwalniają się z nich szkodliwe substancje zagrażające organizmom żywym, w tym również człowiekowi. Ci, którzy wyrzucają ZSEE w nieodpowiednich miejscach postępują niezgodnie z prawem, dewastują otoczenie i marnują surowce wykorzystywane do produkcji tego sprzętu.
Przywożąc zużyty sprzęt do naszego punktu zbiórki opróżnią sobie Państwo miejsca, gdzie do tej pory był magazynowany, postąpicie zgodnie z prawem, a także pomożecie nam – SZK, ponieważ ilość zebranego sprzętu pewien wpływ na miejsce, jakie zajmiemy w konkursie. Konkurs ten jest dwuetapowy. Po pierwszym etapie, na 94 drużyny, zajmujemy dość wysoką lokatę – 13. miejsce. Czy znajdziemy się wśród 10 zwycięskich zespołów, to się okaże po podsumowaniu wszystkich działań. Szkolny
Zespół Konkursowy
Ozodba wielkanocna
Dwie uczennice naszej szkoły: Izabella Zajadacz (kl. I) i Julia Koć (kl. II) otrzymały zaproszenie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przywózkach na podsumowanie konkursu „Ozdoba wielkanocna”. Uroczystość odbyła się 10 kwietnia o godzinie 10.00, zebranych gości powitała dyrektor szkoły Anna Wyszomirska i Tadeusz Bieliński – radny powiatowy. Członkowie jury zgodnie stwierdzili, że wybór najlepszych prac był bardzo trudny. Spośród ponad 100 prac ozdoby naszych dwóch uczennic zostały docenione. Izabella Zajadacz otrzymała nagrodę a Julia Koć wyróżnienie. Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wielkanoc w naszej szkole
We wtorek 26.03.2013r. w naszej szkole odbył się program z okazji Świąt Wielkanocnych pt. "Zmartwychwstanie". Program przygotowali uczniowie z kl.VI i V pod kierunkiem U.Lipińskiej i K.Jendrzejewskiej. Młodzi aktorzy przebrani za apostołów przenieśli nas do Wieczernika i przypomnieli szok, jaki przeżywali apostołowie po śmierci ich Pana i Nauczyciela oraz przerażone kobiety, które przybiegły do Wieczernika i oznajmiły, że Pana Jezusa nie ma w grobie, a także św. Tomasza, który nie chciał w to wszystko uwierzyć.
Archiwum Aktualności
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Czerwiec 2018
- Maj 2018
- Luty 2018
- Styczeń 2018
- Grudzień 2017
- Listopad 2017
- Październik 2017
- Wrzesień 2017
- Lipiec 2017
- Czerwiec 2017
- Maj 2017
- Kwiecień 2017
- Wszystkie