Dnia 16 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie ze sportowcem. Dyrektor szkoły, pani Joanna Telak przywitała gości - pana Tomasza Wcisłaka, który jest głównym trenerem w MLKPC w Sokołowie Podlaskim i asystentem kadry Polski seniorek oraz zawodniczki klubu: Elizę Wcisłak- v-ice Mistrzynię Europy do lat 17 i Mistrzynię Polski do lat 15 Marię Wrzosek. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie. |
Spotkanie ze sportowcem
Warsztaty o wodzie
6 marca 2015r. odbyły się warsztaty „O WODZIE” przeprowadzone przez KSM diecezji drohiczyńskiej w ramach projektu Kajakowy Patrol św. Franciszka. Wzięli w nich udział uczniowie klas III-VI.
Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jakie znaczenie ma woda, zastanawiali się w jaki sposób można ją oszczędzać w codziennym życiu, poznawali różne rodzaje zanieczyszczeń wody, rozwiązywali wykreślankę, które hasło brzmiało WODA TO ŹRÓDŁO ŻYCIA WIELU ORGANIZMÓW. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć jak przeprowadza się badanie wody za pomocą odczynników chemicznych.
Przeprowadzone zajęcia miały na celu rozbudzić motywację do właściwego gospodarowania wodą i do jej ochrony. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali od organizatorów upominki.
Galeria zdjęć
Zabawa Karnawałowa
W sobotę 14 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa, na wzór tradycyjnej zabawy choinkowej. Na ten dzień przewidziane zostały nie tylko tańce i zabawy, lecz także występy artystyczne w wykonaniu klas III i V. W rolę D’J wcielił się uczeń klasy III Jakub Przyborowski i jak się okazało sprawdził się doskonale. Wszyscy tj. zarówno dzieci, jaki nauczyciele chętnie brali udział w proponowanych przez niego zabawach i konkursach. Po godzinie wspólnej zabawy odbyły się przygotowane przedstawienia. Klasa III pokazała „Czerwonego kapturka” we współczesnych realiach. Klasa V zaś przypomniała kilka znanych baśni, czyli „Królewnę Śnieżkę”, „Śpiącą królewnę” oraz „Kopciuszka”. Świat baśni zaistniał na krótko, jednak pozostaje nadzieja, że płynące z niego morały przeniosą się do codziennego życia.
Rodzice zadbali o stronę kulinarną, przygotowując zdrowe kanapki i coś słodkiego na deser. Po poczęstunku znów przyszedł czas na zabawę. Wszyscy bawili się świetnie. Na koniec dzieci otrzymały paczki ze słodyczami zakupione przez Radę Rodziców.
Ferie w szkole w Nowej Wsi
Od wielu lat w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi organizowane są zajęcia w czasie ferii zimowych. W tym roku odbywały się w drugim tygodniu ferii i trwały 4 godziny dziennie. Każdego dnia dzieci otrzymywały smaczny poczęstunek. Przychodziło ponad 20 osób. Nauczyciele pracowali jako wolontariusze.
W czasie zajęć dzieci malowały, bawiły się w teatr, uczyły się tańczyć, a także uczestniczyły w zabawach towarzyskich i sprawnościowych oraz grały w różne gry stolikowe. Były także w siedleckim Parku Wodnym i na lodowisku.
Humory dopisywały – wszyscy bawili się świetnie, podkreślając, że spotkania z rówieśnikami w szkole są fajne, jednak najfajniejsze, kiedy nie ma lekcji. Jest to dowód na to, że warto organizować dzieciom zajęcia pozalekcyjne. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy – Panu Marcinowi Pasikowi za zapewnienie środków finansowych na organizację zajęć.
Szkolne Igrzyska etap I
12 lutego odbył się pierwszy etap Szkolnych Igrzysk Dzieci kl. I-III. Rozgrywki miały miejsce na hali sportowej w Sokołowie Podlaskim. Wzięło w nich udział 11 szkół z terenu powiatu sokołowskiego. Nasza szkoła już po raz VII przystąpiła do tych zawodów. Reprezentanci klas I-III przygotowywali się sumienni, aby spróbować swoich sił i stanąć do rywalizacji. Były tory przeszkód, rzuty do celu orz kozłowanie piłki. Liczył się spryt, szybkość i precyzja w wykonywaniu zadań. W najbliższym czasie odbędzie się drugi etap, tym razem na basenie. Postaramy się wypaść jak najlepiej!
Święto Babci i Dziadka
W piątek 16.01.2015 r. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi obchodziła Dzień Babci i Dzień Dziadka. Babcie i dziadkowie wszystkich uczniów przybyli do świetlicy na uroczystą akademię. Gości przywitała Pani dyrektor Joanna Telak, składają im serdeczne życzenia. Wnuki przedstawiły część artystyczną. Były wiersze, piosenki, skecze oraz humorystyczne scenki w wykonaniu młodszych i starszych dzieci. Uroczystość zakończyła się zabawą „Kto ładniej zatańczy?”. Przy różnorodnej muzyce wszyscy bawili się świetnie. Wnuki naśladowały taniec dziadków, a dziadkowie uczyli się nowoczesnych figur tanecznych prezentowanych przez dzieci. Po wysłuchaniu głośnego „Sto lat” dostojni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Seniorzy docenili zaangażowanie dzieci i nauczycieli, podziękowali za życzenia, upominki i piękne występy. Wszystkim dopisywał doskonały humor.
WOŚP
W tym roku już po raz drugi Zespół Oświatowy z Nowej Wsi włączył się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych dwunastu wolontariuszy z uśmiechem na twarzy zbierało pieniądze do puszek. Weekend był bardzo pracowity, gdyż oprócz tradycyjnej zbiórki, w sobotę poprzedzającą 23 Finał na rzecz WOŚP, została zorganizowana dyskoteka i loteria fantowa. Reprezentanci naszej szkoły wzięli także udział w dziewiątym biegu „Policz się z cukrzycą”. Nasi kwestujący spisali się świetnie! Podczas zbiórki wolontariusze z naszej niedużej placówki zdołali uzbierać niewiarygodną wręcz kwotę w wysokości 3038,96zł!
Niewątpliwy sukces zdopingował jeszcze bardziej młodych wolontariuszy do aktywnego udziału w przyszłorocznej edycji tej szlachetnej idei.
W oczekiwaniu na święta 2015
Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonce przy współpracy z Wójtem Gminy Sokołów Podlaski po raz VII zorganizowała konkurs kolęd i pastorałek „W oczekiwaniu na Święta”. Konkurs ten ma na celu popularyzację polskich kolęd i pastorałek oraz rozwijanie muzycznych uzdolnień dzieci. Zgodnie z regulaminem najpierw odbyły się eliminacje szkolne. Przeprowadzono je w trzech kategoriach wiekowych tj. wśród dzieci z klasy „0”, uczniów klas I-III oraz klas IV-VI. I tak zwycięzcami zostali : Oliwia Zaczek z przedszkola, Izabella Zajadacz z kl. III i Paulina Derlicka z kl. VI , a Rafał Zaczek otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy szkolnych eliminacji , a było ich ponad 20 , otrzymali pamiątkowe dyplomy . Natomiast 11 grudnia laureaci poszczególnych grup wiekowych wyjechali do Sokołowa Podlaskiego, aby tam reprezentować naszą szkołę. . Uczniowie wszystkich szkół zaśpiewali pięknie! Publiczność w skupieniu słuchała znanych i mniej znanych kolęd. Jury doceniło zarówno dobór jak i wykonanie utworów. Każdy uczestnik konkursu, oprócz dyplomu, otrzymał prezent w postaci pluszowego misia.
Wigilia szkolna
18 grudnia odbyła się w naszej szkole Wigilia. Spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy od przedstawienia inscenizacji pt. „Nie było miejsca dla Ciebie” w wykonaniu uczniów klasy V pod kierunkiem księdza Krzysztofa Kisielewicza i Jolanty Kryszczuk. Młodzi aktorzy wprowadzili społeczność szkolną w klimat najpiękniejszych , rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewając kolędę „ Znak pokoju”, przy blasku rozpalonych zimnych ogni przedstawiciele klasy V rozdali wszystkim zebranym opłatek – symbol chleba i wzajemnego przebaczenia. Następnie Pani Dyrektor skierowała do nauczycieli i uczniów z głębi serca płynące życzenia. W tej miłej atmosferze wszyscy składali sobie życzenia. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania przy dźwiękach gitary.
Ten niezwykły czas na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników spotkania. Były to chwile pełne uroku i radości.
Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła uczniom dyplomy za udział w konkursie „Ozdoba bożonarodzeniowa” , a opiekun Samorządu Szkolnego Katarzyna Ewiak obdarowała wyróżnione osoby świątecznymi upominkami, zakupionymi ze środków SKO działającego przy szkole.
Wycieczka
10 grudnia 2014 odbyła się wycieczka do Warszawy, której uczestnikami były dzieci ze Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi uczestniczące w projekcie pn. „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Moja przyszłość”. Głównymi celem wyjazdu był aspekt edukacyjny. We wszystkich odwiedzanych przez uczniów miejscach mogli poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin.
Zwiedzanie rozpoczęło się od Muzeum Techniki, w którym dzieci uczestniczyły w niezwykle ciekawej lekcji „Halo, czy to pan Bell?”. Zajęcia zaczęły się od opowieści o czasach, kiedy o telefonie jeszcze nikt nie myślał, a ludzie korzystali z innych sposobów przesyłania wiadomości na odległość, a zakończyła historią telefonu komórkowego.
W Muzeum oprócz wspomnianej lekcji i podziwiania eksponatów, uczniowie uczestniczyli w pokazie pt.: „Szklana Panienka”. Była to nowoczesna lekcja biologii, w trakcie której podświetlane są organy wewnętrzne, widoczne w modelu szklanej kobiety. Słyszany przez uczestników komentarz wyjaśnia budowę i biologiczne funkcje organów.
Następnie grupa udała się na Stadion Narodowy. Tam dowiedzieli się, co widzą goście VIP podczas meczów i koncertów, gdzie spędzają czas i czy faktycznie zajmują najlepsze miejsca? Mogli też poczuć przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni. Zasiąść wygodnie na ławce zawodników, na chwilę wejść na płytę Stadionu Narodowego i odwiedzić salę pomeczowych konferencji. Obiekt zrobił na uczestnikach ogromne wrażenie!
To był dzień pełen wrażeń. Który na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
Wszyscy zadowoleni, pełni pozytywnych emocji wrócili bezpiecznie do domu.Galeria zdjęć
Mikołajki
W piątek, 5 grudnia, w naszej szkole uroczyście obchodzono imieniny św. Mikołaja, czyli popularne Mikołajki. Był to dzień inny niż zwykle. Obowiązywał kolor czerwony i tak ubrali się uczniowie i nauczyciele. Podczas imprezy uczniowie obejrzeli ciekawą bajkę, wykonali ozdoby świąteczne, którymi pięknie udekorowali szkolną choinkę oraz wzięli udział w zabawach przygotowanych na sali w budynku WDK. Drużyny rywalizowały w dostarczeniu prezentów, układaniu puzzli, jedzeniu pierniczków, wykonały ciekawe prace plastyczne, a także wykazały się pomysłowością w przygotowaniu świątecznych strojów. Wśród przebierańców nie zabrakło Mikołajów, aniołków, elfów, śnieżynek, reniferów i prezentów.
Wszyscy bawili się doskonale, a na zakończenie otrzymali upominki-niespodzianki.
Mamy nadzieję, że Mikołajki wprowadziły wszystkich w pozytywny nastrój i umiliły oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia.
Andrzejki
Koniec listopada jest czasem tradycyjnych andrzejkowych zabaw. Jak co roku, również i w tym nasi uczniowie bawili się na dyskotece andrzejkowej. Oprócz zabawy tanecznej przybyli mogli uchylić rąbka tajemnicy na temat swojej przyszłości. Wszyscy mogli poznać m.in imię przyszłego partnera, zawód czy miejsce które odwiedzą w najbliższym czasie. Tradycja andrzejkowych wróżb łączy się z wierzeniami, według których w wigilię św. Andrzeja na ziemię przybywają duchy naszych przodków. To one – poprzez wróżby – pomagają nam dowiedzieć się, co nas spotka w przyszłości. Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość?
Konkurs recytatorski
Po raz siódmy odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski im. K. J. Gałczyńskiego. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik przygotował wybrany wiersz w/w poety. W szkolnych eliminacjach wzięło udział 14 dzieci. W młodszej grupie wiekowej 1 miejsce zajął Rafał Zaczek, 2 Michał Wojtkowski zaś wyróżnienie otrzymała Klaudia Wycech i Izabella Zajadacz. W starszej grupie 1 miejsce zdobyła Paulina Derlicka, 2 Gabriela Dołowa, a wyróżnienie Wiktoria Onisk. Uczniowie, którzy zajęli 1 i 2 miejsce reprezentowali naszą szkolę na etapie gminnym. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom recytacji. Jednak interpretacja wiersza pt. „Dyrektor i pomnik” w wykonaniu R. Zaczka spodobała się komisji najbardziej. Przyznano mu 1 miejsce. Podczas finału konkursu, który odbył się 26 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Rafał Zaczek znów zdobył uznanie komisji zajmując tym razem 3 miejsce. Jesteśmy dumni z naszego ucznia. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
11 Listopada
Dnia 13 listopada o godz. 9.00 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.
Wszyscy zebrali się punktualnie i czekali na uroczyste przywitanie przez panią dyrektor. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą poprzedzało odśpiewanie Hymnu Państwowego.
Uczniowie kl. IV- VI przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju m.in. chrzest Polski, okres złotego wieku, czasów gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła z mapy
świata.
Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne.
Galeria zdjęć
Pierwsza dyskoteka
23 października uczniowie naszej szkoły bawili się na pierwszej w tym roku dyskotece, zorganizowanej przez nowo wybrany Samorząd Uczniowski. W przerwach pomiędzy "klasycznymi tańcami" uczniowie uczestniczyli w spontanicznych grach i zabawach. Rozrywkom nie było końca: taniec na gazecie, tradycyjny pociąg, taniec z miotłą czy zabawa w "krzesełka" nowej wersji zaabsorbowały bez reszty wszystkich przybyłych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pyszności z dobrze zaopatrzonego bufetu. Po kilku godzinach frajdy dzieci wróciły do domów, z nostalgią oczekując na kolejne chwile tanecznej, beztroskiej zabawy.
Pasowanie
20 października uczniowie klasy I przeżywali wielkie święto. Tego dnia zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. W obecności pani dyrektor J. Telak, rodziców, starszych kolegów i nauczycieli uroczyście ślubowali, że będą dobrymi uczniami, którzy strzec będą dobrego imienia szkoły, pilnie uczyć się i rozwijać swoje zainteresowania, szanować starszych i troszczyć się o przyrodę.
Po części artystycznej dzieci zostały pasowane wielkim ołówkiem na uczniów naszej szkoły. Przyjemnościom nie było końca - rodzice obdarowali dzieci upominkami i zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.
Pierwszakom życzymy, aby czuli się w szkole jak najlepiej, dużo sukcesów i samych wspaniałych ocen.
Galeria zdjęć
Dzień Edukacji Narodowej
19 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Joanna Telak dziękując wszystkim nauczycielom i pracownikom za pracę, zaangażowanie i za wszystko co robią dla dzieci każdego dnia. Życzyła też wiele wytrwałości, dalszych sukcesów i radości z wykonywaniem pracy. Następnie głos zabrali uczniowie prezentując przygotowaną część artystyczną, dedykowaną wszystkim pracownikom szkoły i przedszkola. W ten sposób wyrazili swoją wdzięczność za poświęcenie i wielkie serce jakim są obdarowani każdego dnia.
Druga część naszej akademii to koncert życzeń. Oprócz piosenek nauczyciele i pracownicy otrzymali w prezencie specjalnie dla nich ułożone wiersze.
Na zakończenie akademii życzenia złożyli rodzice. Podziękowali za wielki trud, poświęcenie, dobroć i miłość jaką obdarowane są ich dzieci. Do życzeń rodziców dołączył też Samorząd Uczniowski wręczając drobne upominki.
Cieszymy się, że mogliśmy gościć nasze emerytki, które niegdyś pracowały, swoje serca dzieciom oddały, a teraz były naszymi honorowymi gośćmi.
Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwali p. Dorota Nowotniak, p. Urszula Lipińska i p. Witold Sobolewski.
XIV Dzień Papieski
Już po raz 14 Polacy obchodzą Dzień Papieski. Z tej okazji 16 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Część artystyczną przedstawili uczniowie z klasy IV i V. Recytowali wiersze oraz przypomnieli życiorys Jana Pawła II. Można też było obejrzeć prezentację o wielkim Papieżu, a także wysłuchać słów Ojca Świętego. Uroczystość uświetnił wspólny śpiew pieśni pt. „Barka”, do której melodię grał na gitarze ks. Kisielewicz. Na koniec apelu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Jan Paweł II – droga do świętości”. Pani dyrektor J. Telak wręczyła dzieciom nagrody – albumy i różańce, następnie podziękowała za przygotowanie pięknej i wzruszającej uroczystości. W ten sposób uczciliśmy naszego wielkiego rodaka – dziś Świętego Jana Pawła II. Był to człowiek wyjątkowy, wspaniały, a u wszystkich, którzy mieli szczęście żyć w Jego czasach ożyły najpiękniejsze wspomnienia.
Święty Janie Pawle II – módl się za nami.
Dzień Patrona
4 października w Zespole Oświatowym w Nowej Wsi już po raz ósmy odbył się Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor krótkim przemówieniem, w którym poinformowała o przebiegu imprezy. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, podczas której przypomniano postać patronki – Róży Marii Król. Zaraz po przedstawieniu uczniowie pojechali na cmentarz, by złożyć kwiaty na grobie patronki.
Po powrocie delegacji tradycyjnie już odbył się Bieg Przełajowy im. Róży Król. W czterech ustalonych kategoriach stanęli zarówno „zerówkowicze”, uczniowie szkolni oraz dorośli. W związku ze zróżnicowanym wiekiem zawodników, różny był także dystans do pokonania. Było o co walczyć. Zwycięzcy otrzymali Puchar Przechodni, który wręczył Wójt Gminy – pan Marcin Pasik. Później wszyscy chętni wzięli udział w zabawach i grach sportowych. Wiele emocji wzbudził mecz piłki nożnej, w którym zmierzyły się dzieci ze swoimi rodzicami.
Najmłodszym szczególnie spodobały się „stworki” zrobione z balonów oraz puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Można było również sprawdzić swoje szczęście biorąc udział w loterii fantowej.
Rada Rodziców zadbała o wszystkich przybyłych przygotowując smaczne dania z ziemniaków i nie tylko … Stoisko kulinarne cieszyło się dużym powodzeniem.
Galeria zdjęć
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
23 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jak co roku były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali bardzo ciekawe plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Większością głosów Gospodarzem Samorządu została Kamila Kalinowska. Na zastępcę Kamili wybrano Mateusza Telaka, natomiast funkcję sekretarza będzie pełniła Natalia Brzezik. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Archiwum Aktualności
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Czerwiec 2018
- Maj 2018
- Luty 2018
- Styczeń 2018
- Grudzień 2017
- Listopad 2017
- Październik 2017
- Wrzesień 2017
- Lipiec 2017
- Czerwiec 2017
- Maj 2017
- Kwiecień 2017
- Wszystkie