Dnia 12 maja 2016 r. klasa I oficjalnie została włączona do grona czytelników biblioteki szkolnej, gdyż tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Wśród gości byli: Pani Dyrektor wraz z Wychowawczynią klasy I oraz Pierwszoklasiści. Prowadzący – uczniowie klasy V i IV z p. Bibliotekarką przygotowali część artystyczną. Zaprezentowali scenki z lektur, wiersze, zadawali zagadki. Pierwszaki świetnie poradziły sobie z zadaniami, obiecały spełniać prośby Książki i być dobrymi czytelnikami. Po uroczystej przysiędze p. Dyrektor pasowała uczniów kl. I na czytelników Biblioteki Szkolnej. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz wypożyczyły wybrane przez siebie książeczki. Wszystkim uczestnikom uroczystości dopisywał humor, było miło i przyjemnie.
Pasowanie na czytelnika kl. I
Powiatowy Konkurs Wiedzy „Super Trzecioklasista”
Dnia 28 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Sterdyni odbył się już IV. Powiatowy Konkurs Wiedzy „SUPER TRZECIOKLASISTA”. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Oszczędzaj energię”. Podobnie jak w ubiegłych latach, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Rywalizowało ze sobą 38 dzieci. Naszą szkołę reprezentował Patryk Boratyński i Krystian Wiśniewski. Test, z którym zmagali się uczniowie, wymagał dużej wiedzy. Należało bezbłędnie wykonać 19 zadań, tematycznie związanych z energią. Nasi uczniowie wrócili z konkursu trochę zawiedzeni, ale upominki od sponsorów osłodziły im przegraną. Sam wyjazd do Sterdyni na konkurs „SUPER TRZECIOKLASISTA” to już dla chłopców duże wyróżnienie.
Mistrz Ortografii
Dnia 28 kwietnia 2016r. uczennice klasy VI – Gabriela Dołowa i Kamila Kalinowska wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii. Organizatorem był Zespół Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” w Sokołowie Podlaskim pod patronatem Fundacji „Ku Mądrości” im. dr Anny Dux. Główny cel konkursu to: popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny oraz budzenie szacunku do języka ojczystego, jak również wytworzenie motywacji do nauki ortografii. Uczniowie pisali dyktando o podwyższonym stopniu trudności, a następnie wykonywali ćwiczenia. Był to doskonały sprawdzian umiejętności ortograficznych. W czasie przerwy wszyscy zwiedzali Gimnazjum i Liceum Salezjańskie, a także oglądali scenki z lektur szkolnych w wykonaniu uczniów gimnazjum. Po sprawdzeniu prac wyłoniono Mistrza Ortografii, który otrzymał puchar. Pozostali uczestnicy dostali upominki i dyplomy za udział. Na koniec zrobiono wspólne zdjęcie. Ksiądz Dyrektor Dariusz Matuszyński podziękował serdecznie uczniom i opiekunom za przybycie i udział w I edycji konkursu ortograficznego.
Drugi etap VIII Szkolnych Igrzysk Dzieci
22 kwietnia 2016r. odbył się drugi etap VIII Szkolnych Igrzysk Dzieci kl. I-III. Tym razem reprezentanci szkół z powiatu sokołowskiego rywalizowali na basenie. Przygotowano po dwie konkurencje dla każdej klasy. Wśród nich były: „Napełnianie wodą wiader”, „Tam i z powrotem”, „Podbijanie piłki”, „Wyścigi okrętów”. Nasi uczniowie starali się jak tylko mogli. Dodatkowe punkty za sprawne przepłynięcie dużego basenu zdobyli: Oliwia Zaczek z kl. I i Jakub Sikorski z kl. III. Po podsumowaniu punktacji okazało się, że zajęliśmy III miejsce. Cieszymy się i nie spoczywamy na laurach. Czeka nas wiele pracy, aby w czerwcu podczas zmagań na stadionie, również wypaść jak najlepiej.
Dzień Otwarty w Gimnazjum
Dnia 7 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy VI uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim. W gimnazjum przywitały nas uśmiechnięte twarze nauczycieli i naszych starszych kolegów. To oni pokazywali nam swoją szkołę i prezentowali jej bogatą ofertę, nie tylko edukacyjną.
Występy rozpoczął chór szkolny, następnie zaśpiewali soliści oraz zagrał zespół Gimnazjal-Band. Obejrzeliśmy scenkę wykonaną przez uczniów. Na zakończenie podziwialiśmy efektowne pokazy sportowe. Po występach przeszliśmy na lekcje pokazowe z chemii, fizyki i plastyki.
Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1 był wspaniałą okazją do zerknięcia w szkolną rzeczywistość, do poczucia atmosfery szkoły na jej korytarzach i w salach lekcyjnych, do spotkania z nauczycielami orz uczniami. Był to dzień pełen wrażeń i czas na zastanowienie się, które gimnazjum wybrać.
Sprawdzian szóstoklasiaty
Dnia 5 kwietnia 2016 r. dziesięcioro uczniów z klasy VI przystąpiło do Sprawdzianu Szóstoklasisty. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Sprawdzian składał się z dwóch części. W pierwszej, która rozpoczęła się o godzinie 9.00 uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki. W części drugiej, która rozpoczęła się o godzinie 11.45 sprawdzane były umiejętności z języka angielskiego. Wychodząc z sali uczniowie byli uśmiechnięci i zadowoleni, więc pełni optymizmu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!
Apel wielkanocny
W środę, 23 marca, w naszej szkole odbył się apel poświęcony tradycjom wielkanocnym. Uczniowie klasy drugiej razem z wychowawczynią Urszulą Lipińską i diakonem Pawłem Kocem, przygotowali przedstawienie pt.: ,,Wieziemy kogucika ‘’.
Inscenizacja przybliżyła uczniom dawne i zapomniane już polskie zwyczaje i obrzędy, związane ze świętami Wielkanocy.
Uczennice wcieliły się w postacie podlaskich gospodyń, troszczących się o przygotowanie świątecznych potraw, a uczniowie - w gospodarzy, którzy w czasie Wielkanocy chodzili z kogucikiem od domu do domu z życzeniami i ze śpiewem. Był także i śmigus dyngus, ale w delikatnym i kulturalnym wydaniu.
Kangur
17 marca 2016 roku Nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". 22 uczniów z klas II - VI podjęło chęć walki z zadaniami matematycznymi o podwyższonym stopniu trudności. Zadania zdarzały się raz łatwiejsze raz trudniejsze - jednak uczniowie pracowali intensywnie i w skupieniu. Każdy z nich dał z siebie wszystko! Na koniec uczniowie otrzymali nagrodę za uczestnictwo. W tym roku była to wkładka przestrzenna "Pentomino", która z relacji uczniów sprawiła im wielką radość.
Niecierpliwie czekamy na wyniki!
Znamy Szkolne Lektury 2016
W piątek, 11.03.2016r. w naszej szkole odbył się XV Gminny Konkurs „Znamy szkolne lektury”. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny ze szkół funkcjonujących na terenie gminy Sokołów Podlaski - Grochowa, Nowej Wsi, Skibniewa i Przywózk.
Dzieci wykonały wszystkie zadania, tym samym potwierdziły wysoki, wyrównany poziom znajomości przeczytanych lektur. Uczniowie świetnie odpowiadali na pytania testowe, układali rozsypanki, rozpoznawali ilustracje do lektur, pracowali z wykreślanką oraz tekstem. W grupie młodszej szczególnie podobało się zadanie – losowanie rekwizytów i odgadywanie tytułów lektur. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę książkową, a zespoły – pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundował Wójt Gminy Sokołów Podlaski.
Drużyny zajęły następujące miejsca:
Klasy młodsze: I –Skibniew, II –Grochów, III –Nowa Wieś,
Klasy starsze: I –Skibniew, II –Nowa Wieś, III – Grochów.
Kolejny raz uczniowie wykazali się wiedzą na temat przeczytanych książek, udowodnili, że warto je czytać, gdyż to właśnie książka jest największym przyjacielem człowieka, to ona uczy, wychowuje i rozwija wyobraźnię czytelnika. Dziękujemy nauczycielom ze szkół gminy Sokołów Podlaski za wspaniałe przygotowanie drużyn do konkursu, a Wójtowi Gminy za ufundowanie nagród.
Spotkanie z teatrem
9 marca uczniowie naszej szkoły wyjechali do Sokołowskiego Ośrodka Kultury, aby tam zobaczyć spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.
Dzieci młodsze obejrzały piękną, magiczną baśń o miłości w musicalowej odsłonie pt. „Piękna i Bestia”. Urzekająca opowieść o losach Belli została wzbogacona o nowe wątki i postaci. Intrygująco prowadzona historia, bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy oraz znakomicie zaaranżowane piosenki przeniosły widzów w magiczny świat zaczarowanych przedmiotów i pozwoliły odkryć tajemnicę skrywaną za murami zamku. Dostarczając niezapomnianych wrażeń i wzruszeń spektakl opowiedział najmłodszym o istocie miłości. Konfrontując ją z takimi uczuciami jak lęk, brak akceptacji odmienności czy próżność pokazały, że w każdym można dostrzec dobro i wrażliwość, a w życiu tak naprawdę najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu…
Starsi uczniowie obejrzeli „Opowieści z Narnii”, adaptację kultowej powieści Clive’a Staplesa Lewisa. Historia znana też z lubianych przez widzów ekranizacji, tym razem opowiedziana zostaje w nowy, zaskakujący sposób. Prosta i chłodna scenografia dodawała tajemniczości oglądanym przez widzów wydarzeniom. Zaskakujące połączenie gry aktorskiej z filmem, dawało niesamowite wrażenia. Wszystko tworzyło jednolitą, piękną, imponującą całość. Zadowoleni i pełni dodatnich wrażeń, wszyscy wrócili do szkoły na lekcje. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie znów będzie dane obejrzeć coś równie wartościowego.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Pangea”
3 marca 2016 roku Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula zorganizowały Konkurs Matematyczny Pangea, który miał zasięg ogólnokrajowy. Konkurs Matematyczny Pangea przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech.
Założeniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży.
W naszej szkole konkurs odbył się po raz pierwszy. Do pisania przystąpiły 24 osoby.
Zadania miały formę testu jednokrotnego wyboru. Czas pracy wynosił 45 minut, uczniowie mieli do rozwiązania 15 zadań. Maksymalnie mogli uzyskać 60 punktów.
Zadnia wcale nie były łatwe. Zakodowane karty odpowiedzi zostały odesłane do organizatora. 150 najlepszych osób w każdej kategorii uzyska prawo do uczestnictwa w etapie finałowym.
Trzymamy kciuki!
Spotkanie z Krasnalem Psikusem
W ostatni dzień lutego dzieci z klas I-III obejrzały przedstawienie pt. „Przygody krasnala Psikusa”. Głównym bohaterem opowieści był krasnal, który każdemu, kogo napotkał na swojej drodze, płatał różne figle. Szybko jednak zrozumiał, że sprawianie przykrości innym jest czymś złym. Postanowił więc naprawić wyrządzone szkody. Taką postawę pochwaliły również dzieci i pośpieszyły krasnalowi z pomocą. Nie tylko doradzały co powinien zrobić, ale też chętnie mu pomagały. Krasnal Psikus okazał skruchę i przeprosił wszystkich za swoje zachowanie. Pozostaje nadzieja, że nasi młodzi widzowie wyciągną właściwe wnioski z obejrzanego przedstawienia.
Szkolne igrzyska
W tym roku szkolnym już po raz VIII rozpoczęły się powiatowe zawody sportowe dla młodszych uczniów szkół podstawowych czyli Szkolne Igrzyska Dzieci kl. I-III. Pierwszy etap, tzn. rozgrywki drużyn na hali sportowe,j odbył się 25 lutego. Wzięło w nich udział 8 szkół z terenu powiatu i 3 szkoły miejskie. Każdą szkołę reprezentowało 12 osób, tj. po dwóch chłopców i dwie dziewczynki z klas I, II i III. Wszystkie konkurencje należało wykonać jak najszybciej, nie zapominając jednak o zasadach fair play. Nasza drużyna z zapałem wykonywała wszystkie zadania zdobywając punkty na miarę swoich możliwości. Teraz trzeba poćwiczyć przed zawodami na basenie, które odbędą się w kwietniu. Mamy nadzieje, że, jak co roku, nasi zawodnicy spiszą się wzorowo.
Ferie
Od wielu lat w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi organizowane są zajęcia w czasie ferii zimowych. W tym roku odbywały się w pierwszym tygodniu ferii i trwały 4 godziny dziennie. Każdego dnia dzieci otrzymywały smaczny poczęstunek. Nauczyciele pracowali jako wolontariusze.
W czasie zajęć dzieci miały okazję „pobyć ze sobą”. Zajęcia były różnorodne: gry planszowe i komputerowe, zabawa w teatr, dyskoteka z okazji „Tłustego Czwartku”, zajęcia i zabawy sportowe i cieszący się największą popularnością wyjazd do siedleckiego Parku Wodnego. W pierwszym dniu ferii zdążyły nawet ulepić bałwana, który, niestety, po kilku godzinach się rozpuścił.
Humory dopisywały – wszyscy bawili się świetnie, podkreślając, że spotkania z rówieśnikami w szkole są fajne, jednak najfajniejsze, kiedy nie ma lekcji. Jest to dowód na to, że warto organizować dzieciom zajęcia pozalekcyjne. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy – Panu Marcinowi Pasikowi za zapewnienie środków finansowych na organizację zajęć.
Sokołowska Kolęda
27 stycznia odbył się Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek- Sokołowska Kolęda. Przesłuchania odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych, zaczynając od przedszkolaków , a kończąc na dorosłych. Występowały zarówno zespoły, grupy kilkuosobowe jak i soliści. Z naszej szkoły udział wzięły trzy dziewczynki tj. Oliwia Zaczek z klasy I, Izabella Zajadacz z kl. IV oraz Kamila Kalinowska z kl. VI. Zgodnie z regulaminem konkursu, uczestnicy nie mogli wystąpić z nagranym podkładem muzycznym. Niestety w naszym przypadku muzyka na żywo nie była możliwa, dlatego też nasze solistki zaśpiewały a cappella. Nie lada wyzwaniem było zmierzyć się między innymi z pokaźną grupą wokalno-instrumentalną szlifującą swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych muzyków. Nasze uczennice godnie zaprezentowały szkołę. Potencjał wokalny Oliwii Zaczek został zauważony przez jury i dostała ona propozycję rozwijania swoich zdolności w ognisku muzycznym działającym w SOK.
Żywa lekcja przyrody
W dniu 27 stycznia odwiedził naszą szkołę leśniczy pan Waldemar Szmurło z dwoma stażystkami. Pan leśniczy przeprowadził krótki wykład na temat dokarmiania zwierząt w czasie zimy, a zwłaszcza ptaków. Dostaliśmy również w prezencie trochę jedzenia dla ptaków w postaci kulek do zawieszania. Dalszą cześć zajęć poprowadziły panie stażystki, które opowiedziały nam dużo ciekawostek o ptakach drapieżnych, w tym o sowach. Dowiedzieliśmy się m. in., że w Polsce żyje około 10 gatunków sów. Jednym z najpospolitszych jest puszczyk. Największą sową występującą w Polsce jest puchacz, a najmniejszą - sóweczka, która jest objęta ścisłą ochroną gatunkową. Najciekawszym punktem było spotkanie z sową, którą przywiozły ze sobą panie. Można było sprawdzić ostrość pazurów - szponów oraz dzioba, pogłaskać sowę, a także potrzymać ją na ręku używając specjalnej rękawicy. Ta żywa lekcja przyrody bardzo podobała się wszystkim uczestnikom spotkania.
Z serca życzenia składamy - Dzień Babci i Dziadka
Zgodnie z coroczną tradycją w naszej szkole odbyła się uroczystość, na której uczczono Dzień Babci i Dziadka. 22 stycznia, w piątkowe przedpołudnie, cała świetlica WDK w Nowej Wsi zapełniła się najukochańszymi gośćmi, których witała pani Dyrektor wraz z uczniami. Uczniowie, pod czujną opieką nauczycieli, przygotowali bogaty i różnorodny artystycznie program dla kochanych Babć i Dziadków. Były wierszyki, piosenki, a nawet inscenizacja baśni „Królewna Śnieżka”. Uczniowie, przez swoje występy, chcieli przekazać słowa ogromnej miłości i wdzięczności jaką mają dla swoich Babć i Dziadków. Na zakończenie części artystycznej zabrzmiało gromkie „Sto lat”, a potem dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki.
Babcie i Dziadkowie podziwiali występy dzieci ze wzruszeniem, nagradzając artystów gromkimi brawami. Sami też zasłużyli na oklaski błyskawicznie i bezbłędnie odgadując zagadki w przygotowanym dla nich konkursie „Jaka to melodia”.
Pamiętajmy, że to Babcie i Dziadkowie są najmocniejszą i najpiękniejszą gałęzią w drzewach genealogicznych swoich rodzin. Najważniejsi, bo to oni są opoką, dzielą się mądrością życiową i doświadczeniem.
Choinka
16 stycznia w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Jest to impreza na stałe wpisana do kalendarza imprez i uroczystości w naszej szkole. Wszyscy uczniowie na tę imprezę zabrali ze sobą świetne humory i dali się porwać wesołym rytmom. O godz.16.OO tańce ustały a zebrani mogli podziwiać występ przygotowany przez uczniów klas III i V i aktorów z klasy I i IV. Było to przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Młodzi aktorzy pięknie zagrali swoje role a ich wspaniałe stroje i dekoracja dodały uroku inscenizacji. Nad całością czuwały wychowawczynie kl. III i V. Po gromkich brawach wszyscy wrócili do przerwanej zabawy. Nie zabrakło również konkursów , które niewątpliwie umilały zabawę. Panie z Rady Rodziców przygotowały pyszne kanapki i ciasteczka. Każdy mógł zajadać to, na co miał ochotę. Dzieci bawiły się wybornie ze swoimi nauczycielami. Wspomnienia tych miłych chwil na długo zagoszczą w ich pamięci.
Spotkanie opłatkowe
22 grudnia w naszej szkole odbyło się przedświąteczne spotkanie nauczycieli i uczniów całej szkoły. Uczniowie klasy IV i VI zaprezentowali okolicznościowy program słowno-muzyczny pt. „Jest taki dzień”. Zarówno wystrój sali, treść wierszy, tekstów czytanych przez dzieci jak i tytułowy utwór z repertuaru S. Krajewskiego „Jest taki dzień” wprowadził zebranych w wigilijny nastrój. Przypomniano polskie tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy włączyli się do śpiewu znanych kolęd. Nie zabrakło też wspólnej modlitwy i słów z Pisma Świętego odczytanych przez ks. Proboszcza. Później uczniowie i nauczyciele dzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem świąteczne życzenia. Głos zabrała również Pani Dyrektor życząc wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.
Konkurs na ratunek
W ramach realizowanego w naszej placówce programu „Na ratunek Ziemi” 21 grudnia 2015 roku odbył się gminny konkurs ekologiczny.
Na wstępie Pani Dyrektor Joanna Telak powitała przybyłych gości: panią Zofię Błońską - kierownika Wydziału Infrastruktury Środowiska i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podl., panią Agnieszkę Adynowską - kierownika Referatu Współpracy i Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Sokołowie Podl., nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych z gminy Sokołów Podl. Pani Zofia Błońska wygłosiła ciekawy wykład na temat środowiska przyrodniczego powiatu sokołowskiego oraz form ochrony przyrody.
Następnie odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem "Na ratunek Ziemi", który przygotowała i prowadziła M. Kruszewska. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV- VI ((3-osobowe drużyny) z Grochowa, Nowej Wsi, Przywózk i Skibniewa, którzy zmagali się z rożnego rodzaju zadaniami. Ostatecznie po czterech rundach zwyciężyła reprezentacja Grochowa, II. miejsce zajęła reprezentacja gospodarzy (drużyna z Nowej Wsi), a III. miejsce zespół ze Skibniewa.
Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane dyplomami, zaś wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podl., Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podl. i Urząd Gminy Sokołów Podl.
Archiwum Aktualności
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Czerwiec 2018
- Maj 2018
- Luty 2018
- Styczeń 2018
- Grudzień 2017
- Listopad 2017
- Październik 2017
- Wrzesień 2017
- Lipiec 2017
- Czerwiec 2017
- Maj 2017
- Kwiecień 2017
- Wszystkie